Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket COŞKUN: Aday adayları çalışıyor

Giriş Tarihi: 12.9.2013
2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde Mersin'de partilerin adayları yakında ortaya çıkacak. MHP'de Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın diğer adaylara göre bir adım önde olduğu ve adının yakında açıklanacağı konuşuluyor.
Diğer partilerin aday adayları ise durmak bilmeden çalışıp kendilerini seçmene tanıtıyor.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan isimlerden biri olan İstemihan Talay, geçtiğimiz hafta ziyaretimize geldi.
Talay'ı çok eskiden beri tanırım. Bugüne kadar yıpranmamış, ismi temiz kalmış bir kişi. Tarsus doğumlu olan İstemihan Talay, Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu.
Kaymakamlık, genel müdürlük, 4 dönem milletvekilliği ve 3 dönem Kültür Bakanlığı yapmış tecrübeli bir siyasetçi olan Talay iyi bir özgeçmişe sahip. Talay'ı çok kararlı gördüm. Eğer aday gösterilirse kazanacağına inanıyor. Hatta MHP ve Ak Parti'den de oy alacağını söylüyor.
Bütün adaylar netleştiğinde biz de fikrimiz söyleriz. Yerel seçimlerde aday olacak kişi önemli. Seçmen sadece partiye oy vermiyor, adayı da benimsemesi gerekiyor. Bu günlerde AK Parti'nin bazı bakanları aday yapılacağı medyada yer bulmaya başladı. Hatta Mersin için de böyle bir söylenti dolaşıyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan daha önce aday olmayacağını kesin bir dille dile getirmişti ancak Başbakan isterse bu görevden kaçamaz. Böyle bir durumda da Zafer Çağlayan'ın rakiplerine oranla çok şanslı olacağını söylemek mümkün.
Mersin'de 2009 seçimlerine göre partilerin oyu birbirine çok yakın. Dediğim gibi adayın önemi çok büyük. Anketler bugün farklı şeyler söyleyebilir ancak şuana kadar güvenilir bir anket sonucu da açıklanmadı henüz. Bu yüzden en iyi anket seçimdir. Bekleyip göreceğiz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: Aday adayları çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN