Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hulusi Akar Paşa sınırda inceleme yaptı

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Kilis'te Suriye sınırına sıfır noktada bulunan askeri birlikleri denetleyip, mültecilerin kaldığı konteyner kenti ziyaret etti

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Kilis'te Suriyelilerin kaldığı konteyner kenti ziyaret ettikten sonra sınırda bulunan askeri birlikleri denetledi. Orgeneral Akar, 2'nci Hudut Tabur Komutanlığı'na, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Gaziantep'teki 5'inci Zırhlı Tugay'ın Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş ve üst subaylardan oluşan heyetle birlikte helokepterle geldi.

VALİ'YLE GÖRÜŞTÜ

Sınırdaki taburun komutanı Piyade Kıdemli Binbaşı Hüseyin Şengel'den brifing alan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, daha sonra Kilis Valiliği'ne geçti. Burada Vali Süleyman Tapsız ve Vali Yardımcıları tarafından karşılanan Akar, polis merasim mangasını selamladı. Orgeneral Akar, daha sonra basına kapalı olarak Vali Süleyman Tapsız ile görüştü.

ÇOCUKLAR MUTLU OLDU

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindekiler Öncüpınar konteyner kentini de ziyaret etti. Öncüpınar Hudut Bölük Komutanlığı'na geçen Akar, askeri birlikleri denetledikten sonra Bayraktepe mevkinide incelemelerde bulundu. Askerler ile öğle yemeği yiyen Akar mülteci kampında kalan Suriyeli çocuklarla konuştu, onlara çikolata ikram etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hulusi Akar Paşa sınırda inceleme yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN