Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erhan ÖZMEN: Samsun'dayız.. Karadeniz' deyiz …

Giriş Tarihi: 14.9.2013
Hafta sonu Karadeniz Un Sanayicileri Derneğimizin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu'nun (TUSAF) bölge toplantısı için Samsun'daydık.
Sağ olsun, Sevgili Mesut Çakmak "Samsun'a gidilir de iki günlüğüne bölge de gezilmez mi? '' diyerek çok keyif aldığımız bir program hazırlamış.
Mustafa Özmermer, Ali Özmermer, Yalçın Fıstık ve aileler ile birlikte Gaziantep'ten Trabzon'a indikten sonra yeşilin tüm tonlarını izleyerek ilk durağımız olan Uzungöl'e vardık. Önce göl etrafında bir saat yürüyüş ardından öneri üzerine gittiğimiz ve çok beğendiğimiz Kıyı Restorant'ta nefis yöre yemekleri… Akşam ise Ayder'de horonlar ve Karadeniz müzikleri eşliğinde akşam yemeği, sonrası yeni açılan ve çok beğendiğim Kaçkar Otel'de konaklama. Sabah Samsun'a doğru yola çıkıyoruz elbette tarihi, doğayı ve yemekleri keşfederek yol alıyoruz. Sümela Manastırı gezisi ardından Çoşandere'de nefis bir yöre yemeği. Ve 5 yıl önce olduğu gibi aynı yerden sevgili Ersin Ramoğlu'nu arayarak ballandıra ballandıra Karadeniz'in muhteşem güzelliğini ve yemeklerini anlattım. Seyir halindeyken ise sevgili Yavuz Donat'ın Gaziantep'ten verdiği önerileri de gezi programına dahil ederek akşamüzeri Samsun'a vardık.
Beyefendi, girişimci ve yakışıklı başkanı sevgili Günhan Ulusoy ve Yönetim Kurulu'nun hazırladığı etkinlikle deniz kıyısındaki Pamuk Kardeşler restoranında nefis bir deniz ürünleri resitali vardı.
Cumartesi sabahı başlayan program, 350 iş adamının katılımı ile gün boyu dolu dolu devam etti.
TMO Genel Müdürü Mesut köse, TUSAF başkanı olarak şahsım ve bölgemizin dernek başkanlarının da katkıları ile de ülkemizin bu yılki buğday üretimini, tüketimini ve ticaretini konuşarak, kamu ve özel sektör olarak yıl boyu nasıl bir yol izlememiz ve politikalarımızın neler olması gerektiğini tartıştık. Elbette ki içinde bulunduğumuz süreçte ekonomiyi konuşmadan olmazdı. FED 'in 16-17 Eylül'de yapacağı toplantının önemi ve akabinde miktar anlamında azalacak tahvil alımı ve 2018'e kadar devam edecek olan tahvil alımı ile çıkan paraların dönüşü ve bu süreçte yaşanacakların yansımalarının çok önemli olduğunu, bizim gibi kırılganlıkları olan ülkelerin bu durumdan olumsuz etkilenebileceğini dolayısıyla biz iş adamlarını da direk olarak etkileyebileceğini konuştuk. Ve bu süreç zarfında siyasi ve ekonomik havanın zaman zaman grileşebileceği ve dolayısıyla da başta ekonomi yönetimi ve biz iş adamları olmak üzere bu süreçte ihtiyatlı ve temkinli hareket etmemiz gerektiği konusunda hem fikir kalarak toplantımızı tamamladık. Akşam ise Yelken Kulüp'te gerçekleşen gala gecesinde Ferhat Göçer 'in nefis müzik ziyafeti eşliğindeki muhteşem bir final ile programımızı sonlandırdık.

Düşüncesinin son noktasına kadar seyahat etmekten korkmayan kişi, özgürdür.. LEON BLUM


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan ÖZMEN: Samsun'dayız.. Karadeniz' deyiz …
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN