Şanlıurfa Belediyesi sinekleri ipe diziyor

Şanlıurfa Belediyesi özellikle tarihi çarşı ve ana arterlere toplam 100 kilometrelik zamklı ip döşedi. İpe konduklarında yapışıp kalan sineklerin neredeyse kökü kurudu

Giriş Tarihi: 14.9.2013
Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, sineklere öyle bir tuzak kurdu ki adeta sineklerin soylarını tüketme aşamasına geldi. Ekipler şehir genelinde özellikle tarihi çarşı ve ana arterlere yaklaşık 100 kilometre uzunluğunda zamklı ip döşedi. İplere konduklarında bir daha hareket edemeyen sineklerin sayısı böylece azalmaya başladı.

UYGULAMA SEVİNÇ YARATTI

Belediyenin bu uygulaması, bölge esnafını ve vatandaşları memnun etti. Zamklı ipin hem pratik olduğunu, hem ilaçlama gibi rahatsız edici durumun ortadan kalktığı bildirildi. Esnaflardan 65 yaşındaki Osman çiftçi, "Bu sineksavar bantlar çok iyi oldu. Hem biz hem müşterilerimiz rahat etti. Daha önce ilaç yapılıyordu ama dumanı ve kokusu rahatsız ediyordu" dedi.

KAFES YÖNTEMİ DE VAR
Şanlıurfa Belediyesi sinekle mücadeleyi 'kafes' yöntemiyle de sürdürüyor. Sineklerin yoğun olduğu yerlere, sineklerin girince çıkamadığı kafesler konuyor. Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "9 timden oluşan 57 kişilik bir ekibimiz var. Sinekle mücadelede yapılması gereken ne varsa onu yapıyoruz. İp germe uygulaması çok tuttu. Devam edeceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa Belediyesi sinekleri ipe diziyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN