Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir hastanelerinin protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 15.9.2013

Adana ve Mersin'e yapılacak toplam 2 bin 800 yataklı hastanenin protokolü, İstanbul'da düzenlenen törenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı

Adana'ya yapılacak bin 550 yataklı sağlık kampusu ve Mersin'e yapılacak bin 250 yataklı şehir hastanesinin protokolü, İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde imzalandı. Türkiye genelindeki 14 şehir hastanesini kapsayan protokole Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imza attı. Başbakan Erdoğan törendeki konuşmasında "Bu hastanelere gelen vatandaşım, 'Evet ben insanım. Bana insan olduğum için değer veren bir devletim, iktidarım var' diyecek" dedi.

DEVLETİN ZİRVESİ ORADAYDI

Protokol törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sanayi Bakanı Nihat Ergün, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan, Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Mersin milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun, Nebi Bozkurt, Çiğdem Münevver Ökten, AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, il yöneticileri, belediye başkanları, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ
Törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: "Burada 14 şehir hastanesinin, yani 24 bin 407 hasta yatağı kapasiteli 79 hastane ve bir halk sağlığı kurumumuzun inşasına aynı anda start veriyoruz. Bu hastanelere gelen vatandaşım, 'Evet ben insanım. Bana insan olduğum için değer veren bir devletim, iktidarım var' diyecek. İnanıyorum ki devlet, millet kaynaşmasının en büyük ispatı bu eserler olacaktır. Adana, Ankara, Bursa, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin ve Yozgat illerimiz için verdiğimiz sözü tutuyor, bu şehirlerimizi çok büyük sağlık kampüsleriyle buluşturuyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir hastanelerinin protokolü imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN