Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bingen'le proje hazırlığımız var kurabiliriz

Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Almanya'da kardeş kent Bingen'e gidip, geliştirilecek yeni projelerle ilgili çeşitli görüşme yaptıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 16.9.2013
Mersin'in Anamur ilçesinin, Almanya'nın Bingen kentiyle 3 yıl önce yaptığı kardeş kent anlaşması, gelişerek devam ediyor. Kaymakam Cengiz Cantürk'ün öncülüğünde, Anamur-Bingen Kardeş Kent Derneği Başkanı Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Akif Altınbıçak'ın koordinasyonunda bir heyet Bingen'e giderek yeni sayfaların açılması ve yeni gündem oluşturulması konusunda toplantı ve görüşmeler yaptı. Heyet, Bingen'de düzenlenen Bağbozumu festivalinde kortej yürüyüşüne de katıldı.

ALMAN BASINI GENİŞ YER VERDİ

Almanya basının büyük ilgi gösterdiği Bingen- Anamur kardeş kent görüşmeleri ülkenin bütün eyaletlerinde yayın yapan ulusal gazetelerden "Zeitung" gazetesinde ilk gün birinci sayfadan kardeş kent görüşmelerine yer verdi. Anamur heyetinin, kentte düzenlenen Bağbozumu Festivali kortej yürüyüşü desteği ayrı ayrı iki haberle tüm Almanya'ya duyuruldu.

VERDİĞİMİZ DEĞER BÜYÜYOR

Bingen Belediye Başkanı Ulrich Mönch "Festivale verdiğiniz desteği bütün Bingen'liler gördü. Kardeş kentler olarak birbirlerimize verdiğimiz değer giderek büyüyor" dedi. Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ise "Almanların Türk dostu olduğunu bir kez daha gördüm. Bu kardeşliğin ve dostluğun ilerlemesi için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim" diye konuştu.

TİCARET KÖPRÜSÜ
Anamur-Bingen Kardeş Kent Derneği Başkanı Doç. Dr. Akif Altınbıçak da "Mesafemiz uzak ama dostluklarımızı çok yakın. Yüksek okullarımız arası temasların artırılması, turizm ve tarım konularına ağırlık verilmesi tıbbi bitkilerimizin tanıtımı konularında araştırmalar yaparak yeni projeleri oluşturmak istiyoruz. Belki yakın bir zamanda Anamur- Bingen arasında yeni bir ticari köprü bile kurabiliriz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bingen'le proje hazırlığımız var kurabiliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN