Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin Büyükşehir için adaylık gibi planım yok

Giriş Tarihi: 16.9.2013

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmayı düşünmediğini söyledi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bir toplantı sonrasında gazetecilerin sorusu üzerine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık planının olmadığını belirterek, "Bu işi Zafer Çağlayan'dan çok daha iyi yapabilecek insanlar gelecek" dedi. Çağlayan, şu anki konumu itibariyle kente daha faydalı olduğuna inandığını söyledi.

ADAYLIK DÜŞÜNCEM YOK

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın çok onurlu ve saygın bir görev olduğunu vurgulayan Zafer Çağlayan şöyle devam etti: "Mersin gibi Akdeniz'in incisi, bir milyon 750 bin nüfusuyla adeta turizmin, tarımın, lojistiğin başkenti olan bir kente büyükşehir belediye başkanlığı yapmak gerçekten onurdur. Ancak benim böyle bir kararım, düşüncem yok"

HAKETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK

Mersinlileri sürprizlerin beklediğini ifade eden Bakan Çağlayan, "Bu işi benden çok daha iyi yapabilecek insanlar gelecek. Onlarla bir ve beraber çalışacağız. Ben Bakan olarak büyükşehir belediye başkan adayı olarak çıkabilecek kişinin her zaman yanında olacağım. Bizim içimizden çıkacak aday, AK Parti'nin anlayışına, hizmetlerine yakışır bir şekilde hizmetler vereceğini mutlak suretle ifade ediyorum. Bu anlamda Mersinimiz hak ettiği, layık olduğu bir sisteme, bir büyükşehir başkanına ve ilçelerimiz belediye başkanına inşallah kavuşacak" diye söyledi.

HERKESE EŞİT HİZMET
Partilerinin büyükşehir belediye başkan adayının seçilip başkanlık koltuğuna oturduğu zaman siyasi partizanlık yapmayacağının da altını çizen Çağlayan, "Bizim belediyecilik anlayışımızda, bize oy veren-vermeyen diye bir ayrımımız asla olmadı, olamazda. Partimize oy versin-vermesin bütün halkımıza, bütün hemşerilerimize hizmet etmeyi adeta kendimize görev kabul etmiş bir anlayışa sahibiz. Bu nedenle AK Parti belediyeciliğinde herkese eşit hizmet gider" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Büyükşehir için adaylık gibi planım yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN