Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhteşem final

Final Eğitim Kurumları LYS ve SBS'de ilk bine giren öğrencileri için Oscar tadında bir gece düzenledi. Genel Müdür Şevket Ertem, "Gururluyuz" dedi

Giriş Tarihi: 16.9.2013
Adana Final Okulları ve Final Dergisi Dershaneleri geleneği bu yılda bozmadı. 22. yıl coşkusunu yaşayan Final ailesinde 2013 LYS ve SBS de ilk bine giren öğrenciler ödüllerini aldı. Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen buluşmada LYS Türkiye 1.si Mehmet Burak Kaya ile LYS ve SBS'de ilk 1000'e giren toplam 62 öğrenci alkışlar arasında yeni bir eğitim hayatına 'merhaba' demenin gururunu yaşadılar.

VALİ COŞ DA KATILDI

Törene Vali Hüseyin Avni Coş, Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Defterdarı Tamer Utkucu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet'in yanı sıra Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

BİR STAT DOLUSU İNSAN

Genel Müdür Ertem, 21 yılda toplam 30 binin üzerinde öğrenciyi üniversiteli yaptıklarını belirterek, "Bu sayı küçümsenemez. Bir stadyum dolusu insanı meslek sahibi yaptık. Bu yıl 2068 öğrencimizi hayallerine kavuşturduk. Biz Final Eğitim Kurumları olarak elimizden geleni değil, üzerimize düşeni yapma felsefesini benimseyerek ilerledik. Bu yıl bizim gururumuz ikiye katlandı. LYS Şampiyonu Burak Kaya hem Adana Final Okulları'nın hem de Final Dergisi Dershaneleri'nin öğrencisidir" dedi.

RÜYA DEĞİL GERÇEK
Çingene çadırında padişah rüyası görmediklerini söyleyen Şevket Ertem, "Şunu tüm inancımla ifade ediyorum. Final eğitim kurumlarından mezun olan öğrenciler yaptıkları çalışmalarla 'Nobel Ödül'ünü alacaklardır" diye konuştu. Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel ise, bu gençlerin Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olacağının altını çizdi. Final'in Türkiye genelinde başarılarıyla adından söz ettiren bir kurum olduğunu ve her yıl ilk 1000'e giren öğrencilerin yüzde 30'unu kendi öğrencilerinin oluşturmasının gururunu yaşadıklarını söyledi.

ŞAMPİYONA ÖDÜL COŞ'TAN
En büyük sermayelerinin geleceğin teminatı olan gençler olduğunu söyleyen Vali Coş ise, "Büyük Atatürk 'vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır' diyor. Bu başarı tablosundan da anlıyoruz ki Final Eğitim Kurumları üstlendikleri görev ve sorumlulukları yerine getirmektedir" dedi. Konuşmaların ardından Türkiye birincisi Mehmet Burak Kaya ve ilk 1000'de yer alan 51 öğrenci ile 2013 SBS'de 700 tam puan alan 3 öğrenci ve ilk 1000'e giren öğrencilere ödülleri verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhteşem final
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN