Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağdaş uygarlık için eğitim kaliteli olmalı

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bir ülkenin uygarlıklar düzeyinin üzerine çıkabilmesinin kaliteli bir eğitimle mümkün olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 17.9.2013
Eğitimde alınan mesafe, gelişme ve ilerlemenin uluslararası rekabetin en önemli göstergesi olduğunun altını çizen Mersin Valisi Güzeloğlu, bir ülkenin çağdaş ve uygarlıklar düzeyinin üzerine çıkabilmesinin kaliteli bir eğitimle mümkün olacağını kaydetti.

KAPSAMLI PROJELER VAR

Mersin Valiliği olarak eğitimle ilgili birçok projeyi hayata geçirdiklerini hatırlatan Vali Güzeloğlu, "'Eğitime Yüzde 100 Destek' projesiyle ilimize 2010-2013 yılları arasında toplam 164 derslik kazandırılmıştır. 2010 yılı Haziran ayından bu yana okuma-yazma konusunda adeta bir seferberlik ilan edilmiş, sadece 'Ana-Kız Okuldayız' projesiyle son üç yılda 139 bin 223 kişi okuma yazma öğrenmiştir. Öte yandan 2010'da balayan 'Açık Okul' projesinde dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilerimizin ders saatleri dışında da okuldan faydalanmalarını amaçladık" diye konuştu. Mersin'de başlatılan 'Açık Okul' projesinin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ülke genelinde uygulamaya koyduğu 'Okullar Hayat Olsun' projesine de ilham kaynağı olduğunu belirten Güzeloğlu, "'Açık Okul Projesi' kapsamında 2010 yılından itibaren toplam 83 bin 995 öğrencimiz ücretsiz etüt faaliyetleri ve sınavlara hazırlık kurslarından yararlanmıştır. Bilhassa okul öncesi eğitimde Türkiye rekoru kırarak 5 yaş gurubunda birincilik elde ettik" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağdaş uygarlık için eğitim kaliteli olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN