Uslanmaz gaspçıya 10 yıl hapis cezası

Adana'da 3 kişiyi gasp etmekten tutuklu yargılanan Ahmet Altun 10 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Adana'da 2001 yılında yaşlı kadının çantasını gasp etmekten 10 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra cezaevinden çıkan 31 yaşındaki Ahmet Altun uslanmadı. Geçtiğimiz yıl yine Adana'da 3 ayrı kişiyi gasp ettiği iddiasıyla yargılanan ve yüzündeki kırmızı doğum lekesinden teşhis edilen Altun, 10 yıl 6 ay hapse mahkum edilirken, 2 ayrı yağma suçundan beraat etti.

YERLERDE SÜRÜDÜ

2001 yılında 19 yaşında olan Ahmet Altun, 65 yaşındaki Besime Ülken adlı kadının çantasını almak istemiş, kadın vermeyince de yerlerde sürüklemişti. Yüzündeki doğum lekesinden yakalanıp, yargılanan Ahmet Altun Adana 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Gasp" suçundan 10 yıl hapse mahkum edilmiş, aldığı cezayı çekip, tahliye olmuştu.

AYNI GECE 3 GASP İDDİASI

Uslanmayan gaspçı, geçtiğimiz günlerde gece 23.40 sıralarında alkollü şekilde Durdu A.ya (48) bıçak gösterip sigara ve paketi alıp uzaklaştı. Altun, bu kez de elini beline atarak, durakta bekleyen Yusuf T.'den 20 TL aldı. Müşteki, daha fazla para isteyen Altun'u itekleyerek kaçtı. Boş durmayan şüpheli, Halit O.'nun unlu mamuller işyerinden de kek alıp, "Ben hırsızım, seni delik deşik ederim" diyerek ayrıldı. Şüpheli hakkında 3 ayrı suçlama ile "yağma" suçundan dava açıldı.

10 YIL HAPİS
9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve suçlamaları kabul etmeyen Ahmet Altun "Mağdurlarla karşılaşmadım. Suçlamayı kabul etmiyorum. Alkollü olduğum doğru. Cebimde 458 TL vardı. İhtiyacım yok neden gasp yapayım. Daha önce suç işlemiş isem de artık her şeyi bırakmıştım" dedi. Müştekilerden Yusuf T. şikayetçi oldu. Mahkeme, Yusuf T., ile ilgili gaspla ilgili sanığı 10 yıl hapisle cezalandırırken, diğer müştekiler yönünden yağma suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat kararı verdi verdi. Sanık, Halit O.ya karşı tehditten 6 ay ayrıca hapis cezası aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uslanmaz gaspçıya 10 yıl hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN