Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deloitte Çukurova'ya Adana'dan ulaşacak

Uluslararası Denetim Firması Deloitte'nin Çukurova Ofisi Türkiye CEO'su Hüseyin Gürer, Adana'da 30 milyar dolarlık potansiyel olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 20.9.2013
Dünyanın en büyük dnetim firmalarından Deloitte, 27 yıldır hizmet verdiği Türkiye'de 5'inci ofisini Çukurova'ya hizmet vermek üzere Adana'da açtı. Daha önce İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da ofis kuran Deloitte'nin Türkiye CEO'su Hüseyin Gürer, Çukurova ofisinin açılışı nedeniyle düzenlenen törendeki konuşmasında, Adana'da 30 milyar dolarlık bir yatırım potansiyeli gördüklerini söyledi. Hüseyin Gürer, Çukurova'daki hedeflerinin sadece büyük şirketler olmadığını, KOBİ'leri de uluslararası düzeye taşımak için çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

FATURA ENERJİYE ÇIKMAMALI

Hüseyin Gürer "Anadolu'da da aile şirketlerinin kurumsal şirket yapısı kazanmasıyla uluslararası ölçekte istihdam yaratılması, yatırımlarnı artması ve ürün kalitesinin geliştirilmesi noktalarında Çukurova bölgesine iddialı bir giriş yapıyoruz" dedi. İhracat konusuna da değinen Gürer şöyle konuştu: "İthalat- ihracat makasının artmasında ülkemizin enerji ihtiyacı çok etkili. Ama tek neden olarak bunu görmek doğru değil. Yapısal değişiklikler de önemli. Özellikle ara mallarında dışa bağımlılıktan kurtulmalıyız. Verimlilik de bir diğer önemli neden. Bu da teknolojiye yatırımı gerektiriyor."

ADANA VALİSİ DE KATILDI

Daha sonra konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız ise Türkiye'nin, bir ulusun görebileceği en büyük zaferleri ve bölge gücü olmayı yaşadığını belirterek, "2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesi içi kamu ve özel sektör olarak doğru stratejilerle başarılı olacağımıza inanıyoruz" dedi. Törenin ardından Dış Ticarette Yaşanan Gelişmeler ve Vergi/Gümrük Mevzuatı'na Etkileri başlıklı panel düzenlendi. Panelde Gümrükler Genel Müdürü Remzi Akçin, Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AHSOSB) Başkanı Bekir Sütcü ve Deloitte Vergi Hizmetleri Ortağı Serdar Aksoy konuyla ilgili bilgi ve görüşlerini paylaştı. Tören ve panele, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da katıldı

ENTEGRE HİZMET VERİYOR
Deloitte Türkiye Çukurova Ofisi, vergi alanında 25 yıllık deneyim sahibi, Adana ve Mersin'de Vergi Dairesi Başkanlığı görevlerini yürütmüş olan Serdar Aksoy'un liderliğinde oluşturulan ekiple bölgede entegre hizmet sunmayı planlıyor. Yatırımlarına 2013 sonuna kadar Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde de devam edecek olan Deloitte Türkiye, 3 yıl içinde 5 yeni ofisle 2 bin kişinin üzerinde istihdam yaratmayı hedefliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deloitte Çukurova'ya Adana'dan ulaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN