4 yaşındaki Asya 'taş'tan kurtuldu

Adıyaman'da dört yaşındaki Asya Ergün'ün sol böbreğindeki taş başarılı bir kapalı ameliyatla alındı

Adıyaman'da Üroloji Uzmanı Op. Dr. Necati Arıcı ve ekibi, 4 yaşındaki Asya Ergün'e kapalı (endoskopik) yöntemle 'Perkutan Nefrolitotomi' ameliyatı uygulayarak sol böbreğindeki taşı çıkardı. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından küçük Asya, 3 gün sonra taburcu edildi.

ADIYAMAN'DA EN KÜÇÜK HASTA
Üroloji Uzmanı Op. Dr. Necati Arıcı, "Asya'nın ailesi, tavsiye üzerine bize gelmiş. Hastamızın sol böbreğinde pergüsveranis dediğimiz kısmı tamamen dolduran bir taş vardı. Bunun için kapalı bir ameliyat olmasını önerdik. Bu kadar küçük bir hastaya Adıyaman'da ilk defa yapacağımızı söyledik. Aile onayı verince kapalı endoskopik yöntemle 'Perkutan Nefrolitotomi' dediğimiz ameliyatını başarıyla uyguladık" dedi.

İSTANBUL VE ANKARA'YA DA GİTTİ
Çocuklarının ameliyatının başarılı geçmesiyle rahatladıklarını söyleyen baba Mehmet Ergün ise "İstanbul ve Ankara'da hastanelere çocuğumu götürdüm. Yapılan muayeneler sonunda ameliyat gerektiğini ancak riskli ve yüksek maliyetli olduğunu söylediler. Adıyaman'a geldim ameliyatı burada yaptırdık. Gayet başarılı geçti" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 yaşındaki Asya 'taş'tan kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN