Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ercan Atalay: U23 Dünya Şampiyonası ardından

Giriş Tarihi: 24.9.2013
U23 Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası Adana'mızda başarılı bir organizasyonla yapıldı. Organizasyon ve maçların güzelliği tüm dünyaca takdir gördü. Adana seyircisinin tekerlekli sandalye basketboluna ilgisi ve milli takımımıza desteği örnek bir davranıştı.
Şampiyonanın tek arzu edilmeyen sonucu gençlerimizin Dünya 7'inciliği ile yetinmek zorunda olmasıdır. İlk dört maçı başarı ile geçen gençler, beşinci maçtan itibaren yorgunluk ve motivasyon eksikliği başlayınca madalya ümitlerini kaybettiler. Bu moral motivasyon bozukluğu ülkemizde ilk defa düzenlenen dünya şampiyonasında madalya açısından başarısız olmamıza neden oldu. Başarısız maçlar oynamamıza rağmen geçlerimiz centilmenlik örneği göstererek fair-play açısından da dünyaya örnek oldu, seyircimiz ise iyi oyunu -rakip takım bile olsa- alkışlama centilmenliğini gösterdi. U23 Dünya şampiyonasına ülkemiz ve Adana açısından bakacak olursak çok başarılı bir şampiyona geçirdik. Tüm dünyaya Adana'nın engelli sporcular için bir merkez olduğu, bedensel engelliler sporu denince Adana'nın gündeme geldiği öğretildi. Engelli sporu için Adana'nın merkez olduğu dünyaca tescillendi.
Adana'mızda bedensel engelli sporu için yapılan yatırımların boşa gitmediği, halkımızın engelli sporuna ve sporcusuna sahip çıkma bilincinde olduğu görüldü. Çağdaş olması gereken herkese engelsiz yaşama ve spor yapma hakkının Adana'mızda tam tarifini bulduğunu görmek güzel bir mutluluk. Bu duygular içerisinde başarılı bir organizasyonda emeği geçen herkesi kutlar, U23 Basketbol Milli takımımızı örnek sporculuklarından dolayı ayrıca tebrik ederim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ercan Atalay: U23 Dünya Şampiyonası ardından
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN