Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gagavuzya'dan şeref madalyası

Giriş Tarihi: 25.9.2013
Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti ile Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) arasında sağlık ve eğitim alanlarında işbirliğinin geliştirilmesine yönelik protokol, Gagavuzya'da düzenlenen törenle imzalandı. Törende ayrıca, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel'e, Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mihail Formuzal tarafından Şeref Madalyası takıldı.

KAPSAMI GENİŞLEDİ

Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti ile Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East Universty Nicosia Cyprus) arasında imzalanan protokol ile iki ülke arasında eğitim ve sağlık alanlarında önceden başlatılan işbirliğinin kapsamını genişleterek kalıcılaştırılması amaçlanıyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen törende Günsel protokolü, Cumhurbaşkanı Formuzal ile imzaladı.

BÜYÜK ONUR DUYDUM

Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel, YDÜ'nün tek amacının ve misyonunun; sadece kendi ülkesindeki insanlarına ve devletine hizmet vererek katkı sağlamak değil, dünyanın neresinde olursa olsun, insanlığa mümkün olan en üst düzeyde eğitim ve sağlık hizmetini vermek olduğunun altını çizdi. Madalyayı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Yakın Doğu Üniversitesi adına kabul ettiğini belirten Günsel, Şeref Madalyası'nı en yüksek onur olarak taşıyacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gagavuzya'dan şeref madalyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN