Araziler birleşiyor

Kentte 3 yıldır 379 bin 207 dekarlık tarım arazisinde toplulaştırma yapılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, yaşanan sıkıntılar için çiftçilerle bir araya geldi

Adıyaman'da 2010'dan bu yana sürdürülen toplulaştırma çalışmalarıyla, 91 yerleşim biriminde toplam 379 bin 207 dekar bölünmüş tarım arazisinin dağınıklığı gideriliyor. Çiftçinin arazilerini tek parçada buluşturup maliyetleri düşürmeyi amaçlayan çalışmalardan kaynaklanan şikayetler nedeniyle AK Parti Milletvekili Murtaza Yetiş, çiftçilerle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerini buluşturdu. Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkilileri ile çiftçiler, İl Müdürlüğü'nün toplantı salonunda bir araya geldi.

ÇÖZÜM SÜRECİ BUDUR
AK Parti Milletvekili Murtaza Yetiş sorunların yerinden çözümünün önemine işaret ederek, "Sürekli 'çözüm süreci' diyoruz ya işte 'çözüm süreci' budur. Her şeyin Ankara'dan yönetilmediği, sorunların Ankara'da masa başında alınan kararlarla çözülmediği, insanımıza hizmet götürürken kanaatlerinin sorulduğu, çalışmanın planlandığı yeni bir dönem yaşıyoruz. Bunun adı demokrasidir. Hakiki demokrasi her uygulama, her proje için halkın görüşünü almak demektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araziler birleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN