Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep büyümede açık ara önde

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep sanayisinin hızla büyüdüğünü belirterek, "Hedef Türkiye'nin iki katı" dedi

Giriş Tarihi: 28.9.2013
AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep'in bu yıl Türkiye'nin iki katı büyümeyi hedeflediğini belirterek, "Gaziantep, Türkiye önünde açık ara bir büyüme rekoru peşinde. Bunu yakalayacağına yürekten inanıyorum. Bu şehrin girişimci ruhu ve sanayicisiyle gurur duyuyorum" dedi.

BÜYÜME REKORU PEŞİNDE

Koçer, Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ile görüştü. Geçtiğimiz günlerde Adil Konukoğlu'nun bir açıklamasında "Gaziantep'in büyüme hedefini yüzde 8,5" olarak açıkladığını anımsatan Koçer, "Bu hedef, Türkiye hedefinin 2 misli. Gaziantep, Türkiye'nin önünde açık ara bir büyüme rekoru peşinde. Ve bunu yakalayacağına ben yürekten inanıyorum. Suriye konusunda kaybedilen ihracatların fazlasıyla yerine konulduğunu, gerek istihdamda gerek ihracat rakamlarında gerekse büyüme rakamlarında, Gaziantep'in sanayide yine çok büyük başarılara imza attığını görüyorum" diye konuştu.

HER KONUDA YANIMIZDA

GSO Başkanı Adil Konukoğlu da daha önce odaya başkanlık yapan Koçer'in her konuda kendilerine elinden gelen desteği verdiğinin altını çizdi. Konukoğlu, "Hem bilgi ve tecrübesiyle hem de Gaziantep sanayisinin önünün açılması için yaptığımız bütün çalışmalarda bize destek oluyor. Bakanımızla, milletvekillerimizle, bürokratlarımızla, belediye başkanlarımızla, oda başkanlarımızla birlikte bugünlere geldik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep büyümede açık ara önde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN