Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MELİH ABİ: "Köpeklerimiz 2 tane ve özel eğitim aldılar"

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Geçtiğimiz günlerde Mersin Atletik Spor Merkezi Kültür Mahallesi 4303 Sokak Güner Apartmanı'ndan gelen köpek sesleri ile ilgili şikâyeti köşeme taşımıştım.
Bu konuda Atletik Spor Merkezi İşletmecisi Sedat Arhan bir açıklama yaptı.
Diyor ki; "Bahse konu köpekler 2 yılı aşkın bir süredir spor kompleksimizin arka bahçesinde bulunmakta olup, aşıları, sağlık bakımları düzenli olarak yaptırılarak özveri ile yetiştirilmiştir.
Ayrıca özel eğitim merkezlerinde yetiştirilmiş olup Alman kurdu (K-9) cinsi köpeklerdir.
Söz konusu Hiro ve Kurt spor kompleksimize geldiğinden beri hem kompleksimizin hem de bulunduğumuz binanın arka tarafında bulunan komşularımızın güvenliğini sağlamaktadır.
Mevcut bina ve komşu binalarda meydana gelen-gelecek olan hırsızlık olaylarında ses çıkartarak dikkat çekmeyi başarmışlar ve doğabilecek birçok zararı engellemişlerdir.
Bu konu ile ilgili kompleksimizin arka bahçesine komşu olan bina sakinleri de dinlenildiği zaman Hiro ve Kurt'un bu davranışları mutlaka ki anlatılacaktır.
Ayrıca bahsettiğim gibi komşularımızın köpeklerin bu tutumlarını beğendiklerini ve onlara yemek vererek ödüllendirdiklerine hem ben hem de çevremdeki insanlar defalarca şahit olmuştur.
Yani komşularımız rahatsız olmak yerine aksine mutlular.
Seslerle alakalı diğer bir hususa gelecek olursak, bulunduğumuz mahalle içerisinde sahibi olmayan köpeklerin sayısı oldukça fazla.
Bu köpekler mahalle içerisinde toplu olarak gezdikleri için hem ses kirliliği hem de insanlara saldırmaları yönünden tehdit oluşturmaktadır.
Mevcut köpekler spor kompleksimiz etrafından da geçerken ses ve benzeri gürültüler çıkardıkları için kompleksimizi koruyan Kurt ve Hiro bu hayvanlara tepkisiz kalmayıp onlara karşılık vermektedir.
Zaten bu durum sıkça olan bir şey değildir.
Aynı mahalle içerisinde köpek besleyen diğer vatandaşların da başlarına gelmektedir.
Ara ara bu tarz durumların olduğunu da tüm mahalle sakinleri bilmektedir.
Ayrıca ilgili yazınıza bahse konu şikâyette spor kompleksimiz de 9-10 adet köpek beslenildiği söylenmiştir. Bu şikayet gerçeği yansıtmamaktadır."
Sedat bey konu ile ilgili üzüntüsünü dile getirmiş. Fakat gördüğünüz gibi şikayete yer verdiğimiz gibi kendisinin açıklamasına yer verdik. Umarım ikna olmuştur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: "Köpeklerimiz 2 tane ve özel eğitim aldılar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN