Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite ve cami birlikte yükselecek

KKTC Yakın Doğu Üniversitesi'nin inşa edeceği ve adanın en büyüğü olacak cami ile Girne Üniversitesi'nin temel atma törenleri birlikte yapıldı

Giriş Tarihi: 30.9.2013
Bünyesinde İlahiyat Fakültesi de bulunan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) tarafından inşa edilecek Kıbrıs'ın en büyük camsi ile YDÜ imkanlarıyla kurulan, ancak idari ve akademik kadrosu bakımından bütünüyle özerk olan Girne Üniversitesi'nin temel atma törenleri eşzamanlı olarak gerçekleşti. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da katılımlarıyla Lefkoşa'daki cami inşaatının temeli atılırken, Girne'deki üniversitenin temel atma töreni sinevizyondan canlı olarak yayınlandı.

10 BİN KİŞİ İBADET EDEBİLECEK

Yakın Doğu Camsi ve Girne Üniversitesi'nin temel atma törenleri; Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC Cumhurbaşkanı Vekili Sibel Siber, KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Yakın Doğu Üniversitesi yöneticileri, Türkiye ve KKTC'den basın mensupları ile seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi. 6 minareli, 10 bin kişinin ibadet edebileceği Yakın Doğu Camsi'nin temel atma töreni Lefkoşa'da gerçekleşirken; Girne Üniversitesi'nin temel atma törenini ise sinevizyon aracılığıyla canlı olarak izlendi.

ATALAY: KATKIYA HAZIRIZ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, törende yaptığı konuşmada, KKTC'nin bir eğitim adası haline geldiğini, sosyal ve ekonomik olarak KKTC için bu sektörü önemli gördüklerini belirterek, "Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığı olarak KKTC'deki üniversitelerin daha verimli gitmesi için her türlü katkıyı veriyoruz. YDÜ'ye geldiğimizde, kalite olarak KKTC'nin en parlak, en büyük üniversitesi. 21 bin öğrenciye ulaşmış, bu kadar fakültesi ile atılım yapan muhteşem bir kampusu var. Yeni eklemesi ile, Girne Üniversitesi ile de çok ciddi bir açılım yapmış oluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite ve cami birlikte yükselecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN