Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite bitti sırada ALES var

Oğlu ile sınıf arkadaşı olduğu üniversiteyi bitiren Hayri Yalman (62) ALES'e hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 1.10.2013
Gaziantep'te çalışmak zorunda olduğu için üniversiteye gidemeyen 4 çocuk babası Hayri Yalman, hayalini 44 yıl sonra gerçekleştirdi. SABAH'ın 'Oğluyla sınıf arkadaşı oldu' haberiyle duyurduğu Hayri Yalman'ın üniversite tutkusu, oğlundan da yüksek notla mezunu olmasıyla gerçekleşti. Televizyon tamirciliğinden emekli olduktan sonra üniversite hayalini gerçekleştiren Yalman öğretim görevlisi olmak için ALES'e hazırlanıyor.

İKİNCİ KEZ ŞAŞIRTTI
Hayri Yalman'ın üniversite okuma hayali, 4 yıl önce oğlunun üniversiteye hazırlanmasıyla alevlendi. Oğlu ile birlikte sınavlara hazırlanan baba Yalman sonuçlar açıklandığında sevinçten havaya uçtu. Hem oğlu, hem kendisi Anadolu Üniversitesi Açık Öğrenim Fakültesi'ni (AÖF) kazandı. Gaziantep Üniversitesi'ndeki AÖF'nin derslerine katılan ve oğluyla aynı sınıfta ve sırada oturan Yalman, 2.01 not ortalamasıyla mezun olan oğlundan daha yüksek not alarak 3.12 ile mezun oldu ve "Onur Belgesi"ni hak etti.

DİPLOMAYI SALONA ASTI
1972 yılında eğitimini yarıda bıraktığını söyleyen Yalman, "2009 yılında girdiğim sınavdan 290 puan aldım. Oğlumla birlikte kayıt yaptırdık, birlikte ders çalıştık. Bu süreçte eşim de bize büyük destek verdi. Üniversiteyi bitirip, diploma aldığım için çok mutluyum. Bundan sonraki süreçte yüksek lisans yapıp öğretim görevlisi ya da teklif gelmesi halinde özel dershanelerde sınava girenlere işletme dersi vermeyi istiyorum" diye konuştu. Vildan Yalman ise "Hem eşimle hem de oğlumla gurur duyuyorum. Eşimin diplomasını da salonumuzun duvarına astık" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite bitti sırada ALES var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN