Suriye için kolları şimdiden sıvayalım

Giriş Tarihi: 2.10.2013

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, birçok ülkenin Suriye'de savaş sonrası ticaret yapmak için çalışmaya başladığını belirterek "Biz de şimdiden kolları sıvayalım" dedi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, Suriye'deki insanlık dramının sona ermesini temenni ettiklerini, kaosun sona ermesi ile birlikte Suriye pazarından pay almak isteyen ülkelerin şimdiden hazırlıklara başladığını, iş dünyasının hemen yanı başımızdaki Suriye pazarından pay almak ve pazar payını artırmak için şimdiden kolları sıvaması gerektiğini söyledi.

SURİYE'SİZ OLMAZ

GTO'nun eylül ayı meclis toplantısında Suriye'deki son durum, ekonomik gelişmeleri ve Gaziantep'in ihracat performansını değerlendirerek oda faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Başkan Bartık, "Bir an önce Suriye'de yaşanan olayların bitmesi arzusundayız. Umuyoruz ki önümüzdeki günlerde barış, kardeşlik ve sağduyunun hakim olduğu bir Suriye görebiliriz. Ortak tarih, kültür ve en önemlisi de akrabalık ilişkilerimizin olduğu komşu ülkemiz ile sosyal ve ticari ilişkilerimizin olmaması düşünülemez" dedi.

YENİDEN KAZANMALIYIZ

Suriye'de suların durulmasının ardından bu pazardan pay almak isteyen birçok ülkenin şimdiden kolları sıvadığını söyleyen Bartık, "Biz de Suriye pazarından pay almak ve payımızı artırmak için şimdiden hazırlıklara başlamalıyız. Komşumuzda asla bir savaş istemiyoruz. Çünkü Suriye Gaziantep için Ortadoğu pazarına açılan bir köprüdür" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye için kolları şimdiden sıvayalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN