Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 Ocak Stadı için destek bekleniyor

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, oda olarak stadın yerinin yeşil alana dönüşmesini istediklerini ve bu konuda destek beklediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 3.10.2013
Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, 5 Ocak Stadı'nın yıkılarak yerine ticaret merkezi ve konut yapılmasını istemediklerini söyledi. Mimarlar Odası olarak stadın yerinin yeşil alana dönüştürülmesini istediklerini belirten Kamışlı, bu konuda milletvekilleri ve belediyelerden destek beklediklerini söyledi. Mimarlar Odası Adana Şubesi tarafından açılan ve 33 mimar ve 30 mimarlık fakültesi öğrencisinin katıldığı "Kent İçin Dönüşüm Ulusal Mimarlık Fikir Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Şube Başkanı Bekir Kamışlı, 44 bin metrekareden oluşan Adana 5 Ocak Stadyumu, Menderes Spor Salonu ve Gençlik Stadyumu'nun yıkılarak yerine 2,5 yoğunlukta AVM ve konut yapılması yönünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın karar aldığını belirtti.

GAZİANTEP BAŞARDI
Bakanlığın bu kararına belediyeler ve milletvekillerinin karşı çıkmadığını kaydeden Kamışlı, "Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'nun yıkılarak yerine AVM ve konut yapılmasına milletvekilleri, belediyeler, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri karşı çıktı. Bu projeden vazgeçildi. Biz de 5 Ocak Stadyumu'nun yerine AVM yapılmamasını, yeşil alan olarak kalmasını istiyoruz. Gaziantep'in başardığını biz Adana olarak neden başarmayalım?" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 Ocak Stadı için destek bekleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN