Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraşlı işadamları 'teknik üniversite olsun' diyor

Giriş Tarihi: 5.10.2013

KASİAD Başkanı Ali Arpasatan, Sütçü İmam Üniversitesi'nin Karacasu Kampusu'nun teknik üniversite yapılmasını istedi

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısına bazı sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de davet edilerek 'teknik üniversite' konusu tartışıldı. KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan'ın son bir yıl içinde her platformda altını ısrarla çizerek gündeme getirdiği konu için toplantı sonunda yayınlanan ortak deklerasyonda, teknik üniversitenin Kahramanmaraş'ta ciddi bir dönüşümü başlatacağı belirtildi.

ENTELEKTÜEL SERMAYE

Deklerasyonda şöyle denildi: "Teknik üniversite ile akademik kalkınma yeni bir vizyon kazanacak. Ciddi bir dönüşüm sağlanacaktır ve bunun için kentin altyapısı oldukça müsaittir. Kahramanmaraş'ın sosyal kalkınmasında ve entelektüel sermayesinin gelişimi sağlanacaktır. Doğu Akdeniz'de bir ilk olacağından bölgesel bir misyon üstlenilecek ve bu misyon üniversitenin akademik performansına önemli katkılar sağlayacaktır. Bu performans daha başarılı öğrencilerin seçiminde önemli rol oynayacaktır."

KARTOPU GİBİ

KASİAD Başkanı Ali Arpasatan SABAH Güney'e yaptığı açıklamada ise ortak payda Kahramanmaraş olduğu takdirde tüm sivil toplum kuruluşlarının heyecan, proaktif dayanışma ve işbirliğine hiç olmadığı kadar hazır olduğunu söyledi. Arpasatan, "Bu sinerji kartopu misali kentimizdeki siyaset, bürokrasi ve iş dünyası gibi diğer lokomotif aktörlerin motivasyonunu önemli ölçüde güçlendirecektir" dedi.

BAŞKANLAR KATILDI
Kahramanmaraş'ın bir teknik üniversiteye kavuşması için düzenlenen toplantıya KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, KALİDA Başkanı Osman Gemci, TÜMSİAD Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Adnan Toprak, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Gül, İTÜ Kahramanmaraş Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kılınçkıran ile TMMOB Kahramanmaraş Şube Başkanı Yusuf Temizkan katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraşlı işadamları 'teknik üniversite olsun' diyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN