'Daha işimiz var'

Giriş Tarihi: 6.10.2013

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini ziyaret etti, Amanos Tüneli başta olmak üzere yatırım projeleri için "Yapacak çok işimiz var" dedi

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimini tebrik ederek başarılar diledi. Vali M. Celalettin Lekesiz, İskenderun için hayati önem taşıyan Hassa tünel projesinin hayata geçirilmesi ile devlete ait binlerce dönüm arazinin yatırımcıların hizmetine açılacağına dikkat çeken Vali Lekesiz "İlimizin sahip olduğu potansiyeli ve geleceğine yönelik kimi başlayan kimi ihale aşamasında olan projelerini gördükçe 'Yapacak çok işimiz var' diyoruz" dedi.

HEYECANLANDIRAN PROJE

Hassa Tünelleri'nin sadece Hatay'ı değil Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Kilis'i de heyecanlandırdığını kaydeden Lekesiz, "Limanın özelleşmesi akabinde tam kapasite ile çalışmaya başlaması neticesinde, yatırımcılar da bu bölgeye akın edecek ve bölgede önümüzdeki yıllarda fevkalade gelişmeler yaşanacaktır" şeklinde konuştu. Vali Lekesiz, İTSO yönetiminin İskenderun için yapmış olduğu projelerin de önemli olduğunu ve bu projeleri hayata geçirilmesi noktasında her zaman İTSO yönetiminin yanında olduklarını sözlerine ekledi.

GİRİŞİMLER SÜRÜYOR
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise göreve geldikleri günden bu yana İskenderun ekonomisini katkı vermenin gayreti içerisinde olduklarını belirterek, "İskenderun'a yurt kazandırma projemiz devam ediyor. Bu proje ile ilgili MKÜ rektörümüz ile sürekli istişare halindeyiz. Kampüs içerisinde bir yurt yapılması için çaba sarf ediyoruz. Bunun yanında Fener Caddesi'nde karayollarına ait alanın modernize edilerek daha işler hale gelmesi burada esnafların ürünlerine satabilecekleri iş yerleri kurmaları için girişimlerimiz devam ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Daha işimiz var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN