Mersin Kültür Festivali'nde barış mesajı

Giriş Tarihi: 6.10.2013

Mersin 1'inci Kültür Festivali'nin açılışında konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan , Türkiye'de artık vatandaşlarının kökeniyle, inancıyla, uğraşan bir devlet anlayışının kesinlikle olmadığını söyledi

Mersin Bürokrat ve İşadamları Derneği'nin öncülüğünde düzenlenen 1'inci Mersin Kültür Festivali 60 tane hemşeri derneğinin katılımıyla başladı. Tevfik Sırrı Gür Stadı önünden festivalin yapıldığı Cumhuriyet Alanı'na kadar Bakan Zafer Çağlayan'ın da katılımıyla kortej düzenlendi. Mehter takımı eşliğinde oluşturulan kortejde Bakan Çağlayan, etkinlik alanına kadar vatandaşları selamladı. Tören alanında mehter takımı ile Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu gösterisi sundu. Bakan Çağlayan festivalin sloganının 'Biz Mersiniz, Mersin Türkiye'dir' olduğunu söyledi.

DÜNYAYA GÖSTERİLECEK

Mersin'in son yıllarda uluslararası organizasyonların bir merkezi haline geldiğini aktaran Bakan Çağlayan, Akdeniz Oyunları ile Türk-Arap Ekonomi, Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı'nın da Mersin'de yapılmasının bu durumun bir göstergesi olduğunu sözlerine ekledi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu da Mersin'in her kesimin barış içinde yaşadığı örnek bir il olduğunu söyledi. Festival Yürütme Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz da bu festivalle farklı kültürlerin uyum içinde birlikte yaşadıklarının dünyaya gösterileceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Kültür Festivali'nde barış mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN