Yün Bebek filmine Amerika'dan ödül

Giriş Tarihi: 6.10.2013

Mersin'de Arslanköylü kadınların rol aldığı, kadının kadına şiddetini konu alan 'Yün Bebek' filmi, 2'nci New York Avrasya Film Festivali'nden ödülle döndü

Mersin'de Arslanköylü kadınların rol aldığı, kadının kadına şiddetini konu alan ve Toroslar'ın zirvesinde yaşayan Yörük kızı Elif'in gözünden anlatılan 'Yün Bebek' filmi, 2'nci New York Avrasya Film Festivali'nde ödül aldı. Filmin yönetmeni ve oyuncularından Ümmiye Koçak, 'Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı' ödülüne layık görüldü. Arslanköylü Kadınlar Tiyatrosu'nun kurucusu ve 'Yün Bebek' filminin yönetmeni Ümmiye Koçak'a, ödülünü filmin ikinci yönetmeni Yasin Korkmaz takdim etti. Film ekibi ve oyuncuların ödülden dolayı büyük moral bulduğunu belirten Yasin Korkmaz, "Bu ödülü Amerika'da festival salonunda almak isterdik. Ancak maddi olanaksızlıklar nedeniyle oraya gidemedik. Filmimizi ödüle layık bulan festival jürisine ve tüm zorlukları göze alarak yılmadan çalışan oyuncularımıza teşekkür ediyorum" dedi.

DEMEK Kİ DOĞRU YOLDAYIZ

Mutluluğunu dile getiren Ümmiye Koçak ise Yörük kadınlarının hikayesinin Amerika'daki bir festivalde ödül almasınınönemli olduğunu söyledi. Arslanköylü Yörük kadınlar olarak, Türkiye'deki kadınların sorunlarına dikkat çekmeye çalıştıkları belirten Koçak, çabalarının ödülle sonuçlanmasını "Demek ki doğru yoldaymışız" diyerek açıkladı. Filme emeği geçenlere teşekkür eden Koçak, Yörük Kadınları olarak seslerini duyurmaya devam edeceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yün Bebek filmine Amerika'dan ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN