Cesur yürek Ayşe altınları kurtardı

Adana'da işyerine giren silahlı ve maskeli soyguncuyu biber gazı kullanarak etkisiz hale getiren kuyumcu Ayşe Yıldırım yaşadığı dehşet anlarını anlattı, "O an ya o ölecekti ya da ben" dedi

Adana'da bu yıl meydana gelen kuyumcu soygunlarına bir yenisi, Yıldırımlar Kuyumcu'nun sahibi Ayşe Yıldırım'ın canı pahasına işyerini korumasıyla eklenemedi. Önceki gün işyerine giren yüzü maskeli ve silahlı soyguncuyu biber gazı sıkarak geri püskürten Ayşe Yıldırım, "O an sadece işyerimi düşündüm. Biber gazını kaptığım gibi sıktım. Ya o ölecekti ya da ben" dedi.

GAZI YÜZÜNE SIKTI

Yüreğir ilçesine bağlı Kozan Yolu üzerinde bulunan Yıldırımlar Kuyumcu'da önceki gün meydana gelen soygun girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Kuyumcu Ayşe Yıldırım içeride ablası ve bir yakını ile sohbet ederken birden içeri yüzü maskeli, elinde silah olan bir şahıs girdi. Vitrindeki ve tezgahtaki altınları isteyen soyguncu, yüzüne sıkılan biber gazı ile şaşkına döndü. Bir anda neye uğradığını şaşıran ve hiçbir şey alamadan kendini dükkandan dışarı atan soyguncu kaçmaya çalışırken, gürültüleri duyan Ayşe Yıldırım'ın eniştesi Mehmet Şeker, ruhsatlı silahı ile soyguncunun ardından 6 el ateş etti. Olay yerine gelen polisler, soyguncunun kaçabileceği güzergahlar üzerinde arama yaptı ancak kimliği belirsiz soyguncunun izine rastlayamadı.

HİÇ TEREDDÜT ETMEDİM
Dehşet dolu anları anlatırken hala olayın şokunu yaşayan Ayşe Yıldırım, "Oturuyordum. İçeri birden silahlı bir şahıs girdi ve altınları istedi. Ayağa kalktım ve masanın üzerinde duran biber gazını kaptığım gibi hiç tereddüt etmeden yüzüne sıktım. O anda ya o ölecekti, ya da ben. Acı içinde kalıp kaçtı. Rızkımız olan altınlarımızı çaldıramazdım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cesur yürek Ayşe altınları kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN