Harran Üniversitesi yeni döneme başladı

Şanlıurfa Harran Üniversitesi'nde 2013-2014 akademik yılı düzenlenen törenle başladı

Giriş Tarihi: 9.10.2013
Şanlıurfa Harran Üniversitesi'nin 2013-2014 akademik yılının açılışı yapıldı. Törenlerin ilki, akademisyen ve öğrencilerin katılımıyla Osmanbey Yerleşkesi'nde Atatürk anıtı önünde yapıldı. Daha sonra kampustaki Mavi Salon'da tören düzenlendi. Buradaki akademik unvanları değişen ve yardımcı doçent, doçent, profesör kadrosuna atanan akademisyenlere törenle binişleri giydirildi.

YURT SORUNU VAR
Öğrenciler adına konuşan Sultan Parmaksız; "Hukuk, Diş Hekimliği ve Eczacılık fakültelerinin açılması üniversitemizin dinamik yapısına güç kazandıracaktır. Üniversite- sanayi işbirliği artmalıdır. Üniversitemizin kapasitesi artmakta, ancak özellikle Osmanbey Yerleşkesi'nde yurt büyük bir sorun haline gelmektedir. Buraya yeni yurt binaları yapılmalıdır. Eyyübiye Yerleşkesi ile Osmanbey arası ulaşım hatları açılmalı. Şanlıurfa Osmanbey arasında raylı sisteme geçilmelidir" dedi.

PROJELER BİNİ AŞTI
Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu da "Öğretim üyelerine özgür bir araştırma ortamı sunan, bilimsel araştırma yayın süreçlerini kolaylaştıran bir yönetim anlayışı ortaya koymaya çalıştık ve sonuçlara baktığımızda Türkiye'deki üniversiteler arasında önemli bir yerde olduğumuz görülmektedir. 2000-2006 yılları arasında desteklenen toplam bilimsel, kültürel ve sosyal AR-GE proje sayısı 517 iken, rektörlük dönemim olan 2007-2013 yılları arasında yüzde 100'e yakın bir atışla desteklenen proje sayısı bini aşmıştır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harran Üniversitesi yeni döneme başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN