Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nün inşasında sona yaklaşıldı

'da 2012 yılında yapımına başlanan ''nün yapımında sona yaklaşılıyor. 50 yıllık sıkıntıyı bitirecek köprü, onlarca köyün ulaşımını büyük oranda bitirecek.

Giriş Tarihi: 10.10.2013 16:57
KANTAR KÖPRÜSÜ KİRİŞLERİ TAKILIYOR

Dicle Nehri üzerinde yapılan ' 12 ayaktan oluşan viyadük şeklinde inşaa ediliyor. Ayaklar üzerine kirişler monte edilmeye aşlandı.
Son düzenlemelerle birlikte yaklaşık 12 milyon liraya mal olacak köprünün uzunluğu 480 metre, genişliği ise 12 metre olacak. Köprünün su kısmındaki ayağın yüksekliği de 56.5 metre. Köprü ayağı yüksekliği bakımından Türkiye'de sayılı projeler arasında yer alıyor.

KANTAR KÖPRÜSÜ KAYAPINAR YOL YAPIMI BAŞLADI

Öte yandan İl Özel İdaresi, Kantar köprüsü ile Kayapınar beldesi arasında yapılması planlanan 17 kilometrelik yol yapım çalışmalarını da sürdürüyor.

Yapımı bu yılın sonunda bitmesi ön görülen yolun, 'dan Kayapınar beldesine kadar yapılacak. Toplam 26 kilometrelik yolda; sanat yapıları, taş duvar ve sıcak asfalt çalışması yapılacak. Projenin toplam bedeli 8 milyon 823 bin 643 TL'dir. Şu an itibarı ile stabilizesi yapılacak olan yolun asfalt işi 2014 bitirilmesi öngörülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kantar Köprüsü'nün inşasında sona yaklaşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN