Türkiye'nin en iyi haber sitesi

112 Acil ekiplerine ileri sürüş taktikleri

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Kahramanmaraş'ta 487 sağlık personeline teorik ve uygulamalı olarak ambulansla ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi.112 Acil Servis'te görev yapan 487 sağlık personeli, 8 kulvarda teorik ve uygulamalı olarak ambulansla ileri sürüş tekniklerini öğrendi.

SERTİFİKA ALACAKLAR
İl
Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından, 112 Acil Servis sağlık hizmetleri kalitesinin artırılması kapsamında Hanefi Mahçiçek Stadyumu'nda hazırlanan parkurlarda eğitim programı düzenlendi. Eğitimler sonunda teorik ve pratik uygulamalarda başarılı olan sağlık çalışanlarına, Sağlık Bakanlığı onaylı "Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi" sertifikası verilecek.

8 KULVARDA ÇALIŞTILAR

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) Şube Başkanı ve ileri sürüş teknikleri eğitmeni Hakan Eskioğlu, ambulans kullanması gereken sağlık personeline 8 kulvarda verilen eğitimlerle, hızlı ve güvenli bir şekilde ambulans kullanmanın öğretildiğini söyledi. Eskioğlu ayrıca sağlık personeline yönelik şiddet olaylarına da değindi. Eskioğlu, "Bu olaylar kınanarak geçiştirilmemeli. Saldırıyı gerçekleştirenlere caydırıcı cezalar verilmeli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
112 Acil ekiplerine ileri sürüş taktikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN