Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ'den meme kanseri taraması

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Türkıye ve Kıbrıs'ta en genis olanaklara sahip kanser teshis ve tedavi merkezi olan YDÜ Hastanesi, kuruldugu günden bu yana sürdürdügü check-up kampanyaları ve tarama programlarına tüm hızıyla devam ediyor. Son teknolojiyle donatılan ve mesleginde uzman doktorlar tarafından tam tesekküllü tedavi imkanı saglayan hastanenin gerçeklestirdigi tarama programları sayesinde, kanser vakalarında erken teshisin de arttıgı gözlemlendi.

ÖZEL TARAMA PROGRAMI
Meme kanseri bilincinin gelismesine yönelik olarak baslatılan özel tarama programıyla ilgili YDÜ Hastanesi Bashekimi Dr. Sevim Erkmen meme kanserinin tüm dünyada, kadınlarda görülen kanser türlerinin basında geldigini belirtti. Erken teshisin oldukça önem tasıdıgı ve hayat kurtardıgı kanser hastalıgı için, YDÜ Hastanesi, Ekim ayı boyunca 40 yas altı ve 40 yas üstü meme kanseri taramalarının 125 liraya yapılacagını açıklayarak, meme kanseri bilincinin gelismesine destek verdi. Paket; 40 yas altı kisiler için ultrasound ile doktor muayenesini, 40 yas üstü kisiler için ise mamografi ile doktor muayenesini kapsıyor.

KENDI KENDINE MUAYENE

Meme kanseri konusunda toplumsal bilinci arttırmak ve Kanser Hastalarına Yardım Dernegi'ne destek olmak amacıyla yapılan tarama programından faydalanabilmek için Kanser Hastalarına Yardım Dernegi'nden 5 liralık yardım makbuzu alarak, hastaneye ibraz etmek yeterli. Meme kanserinde erken tanı için atılacak adımların basında kendi kendini muayenenin geldigini belirten Dr. Erkmen, kadınların kendi vücutlarını tanımaları gerektigini de vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ'den meme kanseri taraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN