Üniversite büyüyor

Yeni akademik yıla başlayan Çukurova Üniversitesi'nde, Yumurtalık MYO'nun yeni binası ve İletişim Fakültesi stüdyo binasının inşaatı sürüyor

Giriş Tarihi: 13.10.2013
Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Meslek Yüksek Okulu yeni binası ve İletişim Fakültesi stüdyo binasının inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Yumurtalık MYO yeni bina inşaatının 15 Şubat 2016'da, İletişim Fakültesi stüdyo inşaatının da 1,5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

MODERN ALTYAPI

3 amfi ve 16 derslikten oluşacak Yumurtalık MYO yeni binasının yapımında kaba inşaatın yanı sıra alçı, sıva, elektrik ve mekanik alt yapı tesis işi tamamlandı. Yaklaşık 7 dönümlük bir alana yayılacak olan Yumurtalık MYO binasında engelli öğrenciler için asansör, 15 laboratuvar ve öğrenci kantini bulunacak. Seracılık, Su Ürünleri, Ağırlama Hizmetleri, Organik Tarım ve Sulama Teknolojisi bölümleri olan binanın zemine oturma alanı bin 850 metrekare. Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrenci radyo ve tv stüdyolarının bulunacağı binanın birinci katında kaba inşaat tamamlandı. Son katlar ve stüdyo bölümlerinde çalışmalar devam ederken tuğla yapımına başlandı. En çağdaş teknolojilerin kullanılacağı İletişim Fakültesi stüdyoları A1, A2 ve B olmak üzere üç bloktan oluşacak. Öğrencilerin radyo, televizyon, sinema, fotoğraf ve reklam sektörüne yönelik uygulama ve çalışmalarını gerçekleştirebilmelerini sağlayacak olan yapıda, endüstri standartlarında çekim stüdyoları, ses, radyo ve fotoğraf stüdyolarının yanı sıra kurgu ve baskı odaları da bulunacak. Yapının engelliler için uygun şartlara sahip olacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN