Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 bin kişi evine ekmek götürecek

Gaziantep Valisi Erdal Ata, sanayinin baş döndürücü bir hızla geliştiği kentte organize sanayi bölgelerinde en az 10 bin işçiye ihtiyaç olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 14.10.2013
Gaziantep'in hedeflerinin her geçen gün büyüdüğünü ve birbiri ardına açılan Organize Sanayi Bölgeleri ile ülke ekonomisine ciddi katkılar koyduğunu belirten Vali Erdal Ata, "Gaziantep ufku açık bir kent. Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerine ihracat yapıyor. Kent sanayisi kabuklarını kırıp uluslararası nitelik kazanıyor. Birbiri ardına açılan organize sanayi bölgeleri bunun en önemli kanıtı. İhracat rakamları her geçen yıl daha da artıyor" dedi.

SORUN ORTADAN KALKAR

Tüm gelişmelerin Gaziantep ve ülke adına son derece olumlu olmasına karşın kentteki işsizlik sorununa kalıcı bir çözüm bulunamadığını da ifade eden Vali Erdal Ata, "Şu anda organize sanayi bölgelerinde en az 10 bin nitelikli iş gücüne ihtiyaç var. Ama maalesef bizim insanımıza iş beğendiremiyoruz. Böyle olunca ne işsizlik sorunu ortadan kalkıyor, ne de işgücü ihtiyacı. Bu durumu çözersek ülke olarak birçok soruna çözüm bulmuş oluruz" diye konuştu.

AK PARTİ İKTİDARI ŞANS

Bu ayın sonunda ulusal çapta bir Gaziantep eki yayınlamak için çalışmalara başlayan ve kenti ziyarete gelen Haber Koordinatörü Şaban Arslan, Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu, Haber Müdürü Temel Eren ve Gaziantep Temsilcisi Mehmet Boncuk'tan oluşan SABAH ekibi, ilk olarak Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadılıoğlu'nu ziyaret etti. Başkan Fadılıoğlu, görevi süresinde yaptığı çalışmalardan kısa notlar vererek, "Bu kent ortak akıl içerisinde hareket ederek önemli işlere imza atıyor. AK Parti iktidarı kentimizin önünün açılması için bir şans oldu" dedi.

ÖNEMLİ VE ETKİLİ BİR KENT
Gaziantep'e ilk kez geldiğini belirten Haber Koordinatörü Şaban Arslan, "Bugüne kadar kentin gelişmesi ve ülke için yapılan atılımların önemiyle ilgili bilgi alıyordum ama yakından görünce bu şehrin Türkiye için gerçekten önemli ve etkili bir kent olduğunu daha iyi anladım. SABAH grubu olarak Gaziantep'in sesini duyurmada üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu da, "Ay sonunda yayınlanacak olan ulusal ekle Gaziantep'in adı bir kez daha Türkiye'nin dört bir yanında duyurulacak. O gün herkes Gaziantepli olacak" dedi.

GAZİANTEP BÜYÜK BİR HIZLA DEĞİŞİYOR
Vali Erdal Ata ile makamında görüşen ve kente dair önemli bilgiler alan SABAH ekibi son olarak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile makamında görüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, "Gaziantep'te kültürel ve tarihi mirasın da öne çıkarılması yönünde önemli çalışmalar oldu. Kentimiz kabuk değiştirdi. Gaziantep büyük hızla değişiyor, nüfusu da artıyor. Bu değişime ayak uyduracak, yön verecek projeler geliştiriyoruz" diye konuştu.

BAŞKAN BARTIK TEŞEKKÜR ETTİ
SABAH ekibinin ikinci durağı Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık oldu. Genç başkan, kentin büyük bir değişim içinde olduğunu söyleyerek, "Gaziantep ortak akıl ile büyük adımlar attı, sanayici ve ticaret adamlarımız da kente büyük bir ivme kazandırdı. Ticaret Odamız da ortak aklın içinde önemli ve etkili görevler üstleniyor. Kentimizin gelişmesi ve odamızın faaliyetlerinin duyurulmasında SABAH'ın önemli destekleri var, bundan dolayı size teşekkür ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 bin kişi evine ekmek götürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN