Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eserlerde Şanlıurfa simgesi bulunmalı

Giriş Tarihi: 14.10.2013

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, çalışmalarını sergileyen kadınlara "Hepsi çok güzel ama ürünlerinize Şanlıurfa'yı hatırlatacak simgeleri de eklemenizi dilerim" dedi

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şair Nabi Kadın Kültür Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru çalışmalarından oluşan El Sanatları Sergisi'nin açılışını yaptı. Vali Güvenç, emek veren kadınları kutlarken, yaptıkları işlere Şanlıurfa'yı anımsatacak bir simgenin de eklenmesini dilediğini belirtti. Vali Güvenç törende yaptığı konuşmada "Hükümetimiz SODES'ten çok önemli kaynaklar veriyor ve kadın kültür merkezleri yapıp açıyoruz. Merkezlerden 7'sini de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın kaynaklarıyla yaptık. Bugün de merkezlerin ulaştığı sonucu gördük" dedi.

ÇOCUKLARIN KİTAP SEVİNCİ
Sergi açılışının ardından Vali Güvenç, bir firma tarafından Sabancı Yurdu'nda kalan çocuklara kitap ve malzeme dağıtımı törenine katıldı. Törende çocuklar için hazırlanan animasyon gösterileri de yer alırken, kesilen pasta onlara ikram edildi. Kitap ve malzemelerini alan çocuklar etkinliği düzenleyenlere teşekkür ettiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eserlerde Şanlıurfa simgesi bulunmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN