Harran Üniversitesi Birleşmiş Milletler gibi

Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi'nde Almanya'dan Gine'ye, Filistin'den Cibuti'ye kadar yabancı ülkelerden 64 öğrenci var

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi'nde 2 yıl önce 13 olan yabancı öğrenci sayısı, yönetimin girişimleriyle bu yıl yaklaşık 5 kat arttı. Harran Üniversitesi'nde bu yıl Irak, Suriye, Kazakistan, Tacikistan, Ukrayna, Gine, Lübnan, Rusya, Kenya, Tanzanya, Yemen, Kongo, Kamerun, Afganistan, Suriye, Cibuti, Almanya, Filistin, Azerbaycan, İran, Ürdün, Türkmenistan, Sudan, Orta Afrika Cumhuriyetleri, Gana, Kırgızistan ve Filipinler'den 64 öğrenci bulunuyor. Konuk öğrenciler, tıp, mühendislik, iktisat, ilahiyat ve ziraat fakülteleriyle hemşirelik yüksek okulunda öğrenim görüyor.

HER YIL ARTACAK

Okula, arkadaşlarına ve Şanlıurfa'ya kısa sürede uyum sağlayan yabancı öğrenciler, Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ile bir araya gelip yemek yedi. Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, "2011-2012 eğitim öğretim döneminde 13 kontenjanla ilk defa yabancı uyruklu öğrenci alımına başlandı. Bugün itibariyle 64 yabancı uyruklu öğrenci üniversitemizde öğrenim görmekte olup bu sayının her yıl artmasını bekliyoruz. Ayrıca dünyanın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği anlaşmaları yapmak suretiyle dünyayla bütünleşmiş bir üniversite olma yolunda büyük mesafeler kat ettik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harran Üniversitesi Birleşmiş Milletler gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN