Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İyiliğin merkezi Şanlıurfa olmalı

Giriş Tarihi: 16.10.2013

İyilik Ödülleri'nin verildiği Şanlıurfa'da, Dünya İyilik Hareketleri Konfederasyonu merkezi kurulması fikrini ortaya atan Vali Güvenç, "Birlikte yaparız" dedi

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, basınla bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen 7'nci Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları'na ve İyilik Ödülleri'ne değinen Vali Güvenç, önemli bir fikri ortaya attı. Güvenç, "Şanlıurfa'ya Dünya İyilik Hareketleri Konfederasyonu merkezi yakışır diye düşünüyorum" dedi.

KESİNTİYE UĞRAMAMALI

Polisevinde düzenlenen toplantıda Güvenç, Halil İbrahim Buluşmaları'nın beklenenden daha güçlü bir etkiye sahip olduğunu söyledi. Vali Güvenç, "Bu programın en güzel yönü iyilik ödüllerinin verilmesidir. Dil, din, ırk, devlet ayrımı yapmadan dünyada iyilik hareketinde bulunan herkesi arayıp ödül verdik. İyiliğin Şanlıurfa'dan ödüllendirmesi başlı başına önemli bir konudur. Bana göre Halil İbrahim Buluşmaları'nda, İyilik Ödülleri asla kesintiye uğramamalıdır. Kim mazluma, fakir yardım etmişse bu iyilik ödülleri kapsamında ödüller verilmelidir" dedi.

TEK BAŞIMA YAPAMAM
Şanlıurfa'da "İyilik Ödülleri Konfederasyonu" kurmak istediğini ifade eden Vali Celalettin Güvenç, "Şanlıurfa'ya Dünya İyilik Hareketleri Konfederasyonu merkezi yakışır diye düşünüyorum. Maalesef dünyadaki çok önemli kuruluşların merkezleri ya Amerika ya da Avrupa'dadır. İyilikle ilgili konfederasyon merkezinin Türkiye'de olması, Şanlıurfa'da olması büyük bir olaydır. Fakat ben bunu tek başıma yapamam. Sınırlı imkanlarımız var. O yüzden bütün kurum amirlerden bana yardımcı olmalarını istiyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyiliğin merkezi Şanlıurfa olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN