Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazar'ın babası adalet peşinde

Giriş Tarihi: 17.10.2013

Almanya'da geçen yıl karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede ölen Hazar Zülküflü'nün (6) babası Derviş Zülküflü hukuk savaşı veriyor

Almanya'da 2012'nin ağustos ayında karın ağrısı şikâyetiyle kaldırıldığı Gelnhausen Hastanesi'nde ölen ve memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verilen Hazar Zülküflü'nün (6) babası Devriş Zülküflü, hukuk mücadelesinden vazgeçmiyor. Geçtiğimiz hafta mezarı açılan ve otopsi yapılan, 'kalın bağırsaklarda hareket bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan tıkanıklık' yüzünden öldüğü belirlenen küçük Hazar'ın babası "Bu davanın peşini bırakmayacağım. Sorumluların peşindeyim. Oğlum ihmal yüzünden öldü" dedi.

AĞLAYA AĞLAYA CAN VERDİ
Çocuğunun hastanede ilgilenilmediği için ihmalden öldüğünü iddia ederek Almanya'da hastane yönetimi ve o gece görevli olan doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunan baba Devriş Zülküflü ''Gerekli tıbbi müdahale zamanında yapılmadı. Nöbetçi olan genç doktor, sürekli telefon açıp sağdan soldan bilgi almaya çalıştı, ama çocuğumuzu kurtaracak tıbbi müdahale yapılmadı. 5 saat sonra ise oğlumuzun ölüm haberini verdiler. Gözlerimizin önünde annesinin kucağında hastanede yavrum ağlaya ağlaya can verdi. Bu davanın peşini bırakmayacağım" dedi.

TATİL İÇİN GİTMİŞLERDİ

Küçük Hazar'ı ölüme götüren olay, aslında Viyana'da yaşayan Kahramanmaraşlı Zülküflü ailesinin, yakınlarını ziyaret etmek için Almanya'ya gitmesiyle başladı. Misafirlikte oldukları sırada Devriş-Meryem Zülküflü çiftinin oğulları Hazar rahatsızlandı. Karın ağrısı şikâyetiyle ambulansla Gelnhausen Hastanesi'ne kaldırılan küçük çocuk, 5 saat sonra öldü. Küçük Hazar'ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Minehöyük köyünde 7 Eylül 2012 tarihinde toprağa verildi. Baba Derviş Zülküflü, Viyana'daki Türk Büyükelçiliği'ne başvurarak, oğlunun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi istedi.

İHTİSAS KURULU BELİRLEDİ
Dışişleri Bakanlığı babanın dilekçesini Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletti. Başsavcılık, Hazar Zülküflü'nün mezarının, otopsi yapılması için açılmasına karar verdi. 2 Ocak 2013'te görevliler, küçük çocuğun cenazesini mezardan çıkarıp Adana Adli Tıp Kurumu'na, oradan da İstanbul 1'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'na yolladı. Kurulun yaptığı otopsi sonucu, küçük Hazar'ın 'kalın bağırsaklarda hareket bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan tıkanıklık' sonucu öldüğü belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazar'ın babası adalet peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN