Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Psikiyatri hastalarına organik oda

Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde psikiyatri hastalarının kendilerine ya da başkalarına zarar vermemesi için organik oda yapıldı

Giriş Tarihi: 17.10.2013
Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde psikolojik rahatsızlığı bulunan hastalar için 'organik oda' sistemi kuruldu. Özellikle madde bağımlısı, intihara teşebbüs veya diğer psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle zor günler geçiren hastaların tedavisi bu odada başlıyor. Hastaların kendilerine zarar verme ihtimali düşünülerek hazırlanan oda, kameralarla takip ediliyor. Hastane yöneticisi Op. Dr. Semih Yancar "Organik oda korunaklı olduğu için hastalar kendilerine veya bir başka kişiye zarar veremiyorlar" dedi.

IŞIKLARI BİLE ÖZEL

Op. Dr. Semih Yancar, kapalı ünite olarak bilinen organik odanın hastalar için denetim amacı taşıdığını söyledi. Psikiyatrik hastalıklarda ilk 24 saatin çok önemli olduğuna işaret eden Yancar, şunları söyledi: "Organik odaya aldığımız kişiler genellikle kendisine zarar verebilecek, intihara meyilli ve madde bağımlısı olan hastalardır. Burada hastalığın ilk devresiyle karşı karşıya kalıyoruz. Dolayısıyla hasta ne yaptığını bilmeden hareket edebilir. Organik oda korunaklı olduğu için kendilerine veya bir başka kişiye zarar vermesini engelliyoruz. Bu oda, kalın süngerlerle çevrili ayrıca led ışıklarından penceresine kadar hastanın durumu göz önüne alınarak kuruldu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Psikiyatri hastalarına organik oda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN