Eski milli yüzücüden 'rekor' performans

Giriş Tarihi: 21.10.2013

Mezitli-İskenderun arasında 280 kilometreyi 125 saatte yüzen Adanalı eski milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, 'suda en uzun süre kalma ve yüzme' rekoru için performansını Guinnes'e sunacak

Eski milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, hiçbir güvenlik tedbiri olmadan Mersin'in Mezitli ilçesinden Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Arsuz sahiline yaklaşık 280 kilometreyi 125 saatte yüzüp, 'suda en uzun süre kalma ve yüzme' rekoru için performansını Guinnes'e sunacak. Milli sporcu başarısını arkadaşlarıyla birlikte kutladı.

DAHA ÖNCEDE YÜZMÜŞTÜ

Daha önce Anamur-Girne arasını 26 saat 15 dakika kafessiz yüzerek 35 yıl önce kaydedilen rekoru egale eden, ardından da Sarıyer-Üsküdar arasındaki 30 kilometreyi 2 saat 25 dakikada yüzüp rekor kırarak spor tarihine geçen Sunaçoğlu, Mersin'in Mezitli ilçesindeki Viranşehir sahilinden Hatay'ın İskenderun ilçesi Arsuz sahiline kadar yüzdü. Sunaçoğlu, Mezitli ilçesinden Bedirhan Karabağ ile denize girdiklerini, yanlarında bulunan bir teknenin Mersin çıkışına kadar kendilerine eşlik ettiğini söyledi. "Rekorun bir özelliği de teknoloji olmadan, denizde doğaya karşı en uzun süre mücadele vermek" diyen Sunaçoğlu, en son ABD'li kadın sporcunun 52 saatte 177 kilometre yüzdüğünü, kendisinin ise 125 saatte 280 kilometre kat ettiğini anlattı.

DESTEK BEKLİYOR

Sunaçoğlu, yaptıkları işin hiçbir destek ve tekne olmadan suda en uzun süre kalma ve yüzme rekoru kategorisine girdiğini ifade ederek, "Suda en uzun süre kalma ve yüzme rekoru şu an bizimdir, Türk milletinindir. Şimdi sırada bu rekorun Guinnes tarafından tescil edilmesi var. Gözlemciler gelecek, bu yüzüş 'GPS' ile takip edildi. Kıt imkanlarımızla bir takım görüntüler aldık. Guinnes'e sunacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski milli yüzücüden 'rekor' performans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN