Dali'nin eserleri Özel Sanko Okulları'nda sergileniyor

Giriş Tarihi: 23.10.2013
Modern resmin en büyük öncülerinden dahi ressam Salvador Dali'nin 'Zodyak' sergisi Özel Sanko Okulları Sergi salonunda öğrencilerle buluştu. Salvador Dali'nin 8'i alüminyum baskı, 4'ü çinko baskı ve 13'ü taş baskı eserlerinden oluşan toplam 25 özgün eserinin yer aldığı sergiyi öğrenci ve öğretmenler ilgi ve hayranlıkla izledi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencinin yanı sıra, anasınıfları da lise öğrencileri rehberliğinde sergiyi gezerek bilgi aldı.

BAYRAM ARMAĞANI

Küratörlüklerini Fahri Özdemir ve İbrahim Karaoğlu'nun gerçekleştirdiği sergi, daha önceSanko Park AVM'de bulunan Sanat Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin ilgisine sunulmuştu. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Salvador Dali sergisinin, öğrenci ve öğretmenler için bir anlamda 'bayram armağanı' olduğuna dikkati çekti.

KONUKOĞLU'NA TEŞEKKÜR
"Dünyanın hayran kaldığı Dali'nin resimleri ile okulun sergi salonunda karşılaşmaları öğrencilerimiz için olduğu kadar öğretmenlerimiz açısından da güzel bir sürpriz oldu diyen Köylüoğlu, öğrencileri alternatif sanatsal bakış açılarıyla oluşturulmuş farklı içerik ve teknikteki eserlerle buluşturmanın vizyonlarına artı değer katacağını söyledi. Köylüoğlu, Dali'nin eserlerinin en azından Türkiye'de ilk kez bir okulda sergilendiğine vurgu yaparak, kendilerine bu haklı gururu yaşatan Okul Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu'na teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dali'nin eserleri Özel Sanko Okulları'nda sergileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN