Adanalı kadınların eğlenceli buluşması

Adana'da İş Kadınları Derneği Metin Uca'yla Kadınlar Matinesi'nde buluştu. Eğlenceli anların yaşandığı gece her haliyle görülmeye değerdi

Giriş Tarihi: 24.10.2013
İş Kadınları Derneği (İŞKAD), 500'e yakın kadını geçtiğimiz günlerde ünlü televizyoncu Metin Uca'yla buluşturdu. Beş yıldızlı bir otelde düzenlenen 'Kadınlar Matinesi'nde konuşan İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, Metin Uca'nın kadına olan duyarlılığı ve olaylara farklı bakış açısı nedeniyle Adanalı kadınlarla bir araya getirdiklerini söyledi.

KADIN BİR META DEĞİL
Kadının ekonomik, sosyal ve siyasal alanda güçlü konuma ulaşması ve kadın girişimci sayısının artması için yoğun uğraş verdiklerini belirten Türkmen, "Ülkemizde kadın algısının değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Kadın, bir meta olarak görülemez. Ülkemizin, önümüzdeki dönemler için belirlediği hedeflere ulaşması kadınların daha güçlü ve girişimci olmasına bağlıdır" dedi.

KATILIM ÇOK YÜKSEK OLDU
Türkmen'in konuşmasının ardından sahneye çıkan Uca, Türkiye'de kadın algısının değişmesinin önemini anlattı. Geceye İŞKAD Yönetim Kurulu Üyeleri Sema Soykan, Belgin Özçelik, Nilcan Onatça Aygün, Ayfer Köni ve Demat Nazik, İŞKAD üyeleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, kadın kuruluşları, çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev alan kadınlar ile davetliler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı kadınların eğlenceli buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN