Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te çocuklar olimpik eğitim alacak

Giriş Tarihi: 24.10.2013

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi işbirliğiyle spor kültürü ve olimpik eğitim projesini yürütüyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin 'Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu' iş birliği ile genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmeleri açısından önem taşıyan 'Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi'ne ikinci kez ev sahipliği yapıyor. İlkokul 4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik projede, akademisyenler, çocuk psikologları, komisyon üyeleri işbirliği ile hazırlanan sunumlar, profesyonel sunucusu ve sevilen maskotu 'Oli' ile çocuklarla buluşturuluyor.

18 BİN ÇOCUĞA ULAŞMAK

Eğitimlerde spor kültürü, olimpiyat oyunları ve felsefesi, fair play, sağlıklı beslenme, çevre duyarlılığı videolar, çizgi filmler, yarışmalar, renkli görsellerle interaktif olarak anlatılıyor. Türkiye'nin pek çok kentinde düzenlenen organizasyonlarda bugüne kadar binlerce ilköğretim okulundan yüz binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eğitimler iki hafta sürecek. Günde 3 ayrı seansta, yüzlerce öğrencinin katılımı ile yapılan eğitimlerde Gaziantep hedefi 18 bin çocuğa ulaşmak.

ETKİNLİKLER YAPILACAK

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Bilal Porsun, "Gaziantep'te eğitimlerimizi ikinci kez yapıyoruz. Olimpik gün etkinliğimizi de ülke genelinde yaptığımız illerden birisi Gaziantep'ti. Büyükşehir Belediyesinin etkinliklerimize ve eğitim programımıza ilgisi, ekibimize sağladığı imkanlar ve organizasyonlar için Başkanımız Asım Güzelbey'e teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda da benzer eğitimler ve etkinliklerle Gaziantep'te olacağız." dedi.

HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de "Büyükşehir Belediyesi olarak amatör spor dallarında faaliyet gösteren federasyonlar başta olmak üzere kişi ve kurumları her zaman destekliyoruz. Son dönemde spora yönelik yatırımlarımızı amatör spor kulüpleri ve sporcularının daha iyi koşullarda spor yapma fırsatı yakalamaları için yapıyoruz" diye konuştu. Mehmet BONCUK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te çocuklar olimpik eğitim alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN