Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırrıberk ARSLAN: Yemezler canlarım

Giriş Tarihi: 25.10.2013
Sizlerin yaşamdaki seçimi nedir bilmem ama ben hayatta tozu dumanı yutmaktansa; tozu dumana katmayı tercih edenlerdenim. İşte bu hafta şöyle bir tozu dumana katayım istedim.
Kahramanmaraş büyükşehir olunca 12 Şubat ve Dulkadiroğlu isimli iki yeni ilçemiz oldu. Doğal olarak bu iki yeni ilçeye belediye başkanı gerekecek.
30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçim öncesinde meğer ne çok memleket sevdalısı varmışta haberimiz yokmuş. Resmen aday enflasyonu yaşanıyor. Yahu siz bizleri kuzumu sandınız canlarım.
Bu memlekette bugüne kadar hiç kimsenin ayranını, bayramını hatırlamayan sözüm ona aday adayı çok akıllılar bayram dolayısıyla bilboardları kiralayıp kutlama mesajı yayınladılar.
Bizde yuttuk. Kusura bakmayın yemezler canım. Şimdiye kadar neredeydiniz?
İki yeni ilçe kurulunca mı Kahramanmaraşlılar hemşerileriniz oldu.
Herkes saf, bir tek siz uyanıksınız.
Sevsinler sizin aklınızı… Halka hizmeti hakka hizmet sayarlarmış.
Yapmayın yahu!
Siz söylemeseydiniz biz bunu bilmeyecektik öyle mi?
Size göre "halka ve hakka hizmet", binlerce lira maaşı, makamı, aracı, hizmetçisi, şoförü, koruması ve yüz binlerce liralık temsil gideri olan belediye başkanlığından başka bir şey değil de nedir?
Soralım Sayın İl Genel Meclisi Başkanımız Mustafa Özsoy'a… Onca yıldır bu memlekette siyaset yaptınız, meclis başkanlığı görevini ifa ettiniz, bugüne kadar niye bilboardlarda halkın bayramını kutlamadınız?
Soralım Sayın Mustafa Buluntu'ya, siz memlekete bu bayramda mı geldiniz yoksa bayram mı yeni geldi.
Ya Mehmet Sabancı bey, Anavatan Partisi kapandıktan sonra onca yıldır bayram yapmadınız da, başkan aday adayı olunca mı bayram aklınıza düştü. Fahri Yiğitoğlu, Muzaffer İşbilir ve diğerleri… Siz bizi ne zannediyorsunuz Allah aşkına? Kuaförlere gidip süslenip boy boy fotoğraflarınızı bilboardlara koyarak gülümsemenizi görenlerin, anketlerde sizi seçeceğini düşünüyorsanız buradan söyleyeyim yanılıyorsunuz… Kahramanmaraş halkı çok akıllı ve kimin ne olduğunu iyi bilir.
Benden söylemesi Hayırlı cumalar
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk ARSLAN: Yemezler canlarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN