Ders masası asfalt yol

Giriş Tarihi: 26.10.2013
Yıllar önce göç Mardin'den Adana'ya göç eden bir ailenin 6 çocuğundan biri olan 12 yaşındaki Hüseyin Bütün, aile bütçesine katkıda bulunmak için hem tartıcılık yapıyor hem de ders çalışıyor. Hüseyin'in okuma azmi, görenleri hayran bırakıyor.

POLİS OLMAK İSTİYOR

Pazarlarda meyve sebze satarak geçimini sağlayan Şükrü Bütün (42) eşi Kadem ile evlendikten sonra Mardin'den Adana'ya göç etti. Hiç okula gitmeyen çiftin 6 çocuğu oldu. Okula giden çocuklar çalışmak zorunda oldukları için okulu bırakmak zorunda kaldı. Ailenin 5'inci çocuğu Hüseyin Bütün (12), yaşanan ekonomik zorluklara rağmen mücadeleyi bırakmadı. İleride polis olmak isteyen Bütün, aile bütçesine katkıda bulunmak için hem çalışıyor, hem de okuluna devam ediyor.

KENDİ İSTEĞİMLE YAPIYORUM

Bütün, öğleden sonra okula gittiği için öğlene kadar Adana'nın en işlek caddesi olan Atatürk Caddesi üzerinde tartıcılık yaparak para kazanıyor. Okula gidene kadar tartıcılık yapan Bütün, öğretmenin verdiği ödevleri de tartıcılık yaparken kaldırım üzerine uzanarak yapıyor. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında önüne koyduğu tartının yanında ders çalışan Bütün görenlerin yüreğini burkuyor. Bütün aile bütçesine katkıda bulunmak için ders çalıştığını belirten Hüseyin, "Ben kendi isteğimle çalışıyorum. Tartıcılık yaparken de bir yandan derslerime çalışıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ders masası asfalt yol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN