Kudzmanas Mersin'e hayran kaldı

Giriş Tarihi: 26.10.2013

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı ziyaret eden Litvanya Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Avrupa'da olmayan bir şehirleşme gördüğünü söyledi.

Litvanya Mersin Fahri Konsolosluğu'nun açılış töreni için kente gelen Litvanya Türkiye Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Fahri Konsolos Armağan Öner ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı makamında ziyaret etti. Mersin'i çok beğenen Büyükelçi, Avrupa'nın birçok şehrinde hayata geçmeyen projelerin Mersin'de yapıldığını ve kentin modern yapılarıyla dikkat çektiğini kaydetti.

ALTYAPISI ÇOK GÜÇLÜ

Litvanya Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Litvanya ile Türkiye arasında ticari, kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişmesi adına Mersin'de yapacakları 2 günlük ziyaret ve temasların çok önemli olduğunu dile getirdi. Mersin'e ilk kez geldiğini ve karşısında çok modern bir şehir gördüğünü kaydeden Litvanya Türkiye Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, "Avrupa'nın bir çok şehrinde olmayan arıtma tesisi ve çöp depolama alanı sizin kentinizde var. Şehrinizin tarihi, kültürü, ekonomisi, altyapısı da çok güçlü. Özellikle burada çok aktif bir belediye başkanınız var" dedi.

KARDEŞ ŞEHİR ÖNERİSİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ise büyükelçinin Mersin'i ve belediyecilik hizmetlerini beğenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, kendilerine kardeş şehir önerisinde bulunduklarını söyledi. Litvanya'dan gelecek bir heyetin önümüzdeki günlerde Mersin'de misafir edileceğini ifade eden Başkan Özcan, Armağan Öner'in fahri konsolos olmasından da ayrıca memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kudzmanas Mersin'e hayran kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN