Adana AK Parti'de temayül heyecanı

Giriş Tarihi: 27.10.2013

AK Parti Adana teşkilatında, 2014 yerel seçimleri için temayül yoklaması heyecanı yaşandı. Yaklaşık 3 bin 250 AK Partili, büyükşehir ve 15 ilçe belediyesi için oylama yaptı

AK Parti Adana İl Teşkilatı, 2014 yerel seçimleri için Serinevler Spor Salonu'nda temayül yoklaması gerçekleştirdi. Yoklamaya Adana'nın dört bir yanından gelen yaklaşık 3 bin 250 partili katıldı. Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem'in de katıldığı temayül yoklamasında AK Partililer, aday adaylığı açıklayan büyükşehir ve tüm ilçeler için toplam yaklaşık 100 isimden, gönüllerinden geçenleri yazıp sandığa attı. Temayül yoklaması boyunca aday adayları da spor salonunun önünde kurdukları çadırlarda tanıtım yapıp ikramlarda bulundu.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Partililerin, aday adaylığını açıklamayan isimleri de pusulalarına yazabildiği yoklamada, AK Partili mevcut belediye başkanlarından duyulan memnuniyet düzeyi de ölçüldü. AK Partili başkanların yönettiği ilçeler için yoklamaya katılanlara, başkanları nasıl buldukları soruldu. AK Partili milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat yöneticilerinin de izlediği yoklamaya katılımın yüksek olduğu görüldü. Bu arada görevli ya da gönüllü olarak kadınlar ve genç kızların yoklamada, destekledikleri aday adaylarının partililere tanıtımı için yoğun çaba harcamaları dikkat çekti.

KİMLERİN ADI GEÇİYOR?

Büyükşehir için Adana milletvekilleri Necdet Ünüvar ve Fatoş Gürkan, eski milletvekillerinden Abdullah Çalışkan, Abdullah Torun, Zeynep Tekin Börü, İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, işadamları Mehmet Ali Bilici, Şekip Karakaya, Tarkan Kulak, müteahhit Zafer Kara'nın ismi konuşuluyor. Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Çukurova ve diğer ilçeler içinde onlarca aday adayı oy kullanacak parti yöneticilerinin tercih ettiği isim olabilmek için temayül alanında her türlü tanıtım ve reklam çalışmasını yoğun bir tempo ile sürdürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana AK Parti'de temayül heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN