Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'e bağışla 70'inci okul yapılıyor

Gaziantep Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Bir Okul 1000 Gelecek" kampanyası çerçevesinde 70'inci okulun protokolü alkışlar arasında törenle imzalandı

Giriş Tarihi: 31.10.2013
Gaziantepli hayırseverlerin eğitime katkıları her geçen gün artarak devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Bir Okul 1000 Gelecek" ve "Geleceğimize Bir Tuğla da Sen Koy" kampanyası çerçevesinde 70'inci okulun protokolü imzalandı. Hayırsever Gaziantepli işadamı Mehmet İnal Aydınoğlu ve 'Gönüllü Hizmet Vakfı', Pancarlı Mahallesi'nde yaptırılacak olan 33 derslikli okulun maliyetinin yüzde 51'ini karşılayacak. Bu kapsamda Gaziantep Valiliği'nde protokol imza töreni düzenlendi. 29 Ekim günü imzalanan protokol, Cumhuriyetimizin 90'ıncı yılı coşkusuna da ortak oldu. Valilik Atatürk Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokole, Vali Erdal Ata, iş adamı Mehmet İnal Aydınoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ile Gönüllü Hizmet Vakfı üyeleri, Gaziantepliler Derneği yöneticileri katıldı. Vali Ata, Gaziantep'in öğrenci sayısının 43 ilin nüfusundan daha fazla olduğunu ifade etti. Kentte 543 bin öğrenci bulunduğunu ve derslik başına düşen öğrenci sayısının fazla olduğunu anlatan Vali Ata, "Son 2 yılda bin 800 derslik yapıldı. Bu senede 3 bin 29 derslik inşaatımız var. Bunların büyük bir bölümü bu yıl bitecek" diye konuştu.

HERKESE ÖRNEK OLMALI
İşadamı Mehmet İnal Aydınoğlu ise yaptıracağı okulun ekonomik durumu iyi olanlara örnek olmasını istedi. Aydınoğlu, "Ben 53 yıldır Gaziantep dışında yaşıyorum. Kalbimiz her an Gaziantep için atıyor. Bu okul katkımızın Gaziantep dışında yaşayan bütün Gazianteplilere simge olmasını dilerim" dedi. Konuşmaların ardından Aydınoğlu'nun 4 bin 360 metrekarelik araziye yaptıracağı 33 derslikli ortaokulun protokolü imzalandı. İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ise 3 milyon 600 bin liraya mal olacak ve yüzde 51'ini Mehmet İnal Aydınoğlu'nun ödeyeceği okulun isminin 'Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu Ortaokulu' olacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'e bağışla 70'inci okul yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN