Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültür Evleri'nde öğrenciler mutlu

Yüreğir Belediyesi'nin kurduğu Kültür Evleri'nde verilen kurslarla öğrenciler daha iyi okullara yerleşiyorlar

Giriş Tarihi: 1.11.2013
Adana'da Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan önderliğinde açılan Kültür Evleri sayesinde öğrenciler daha güzel okullara yerleşiyorlar. Kültür Evleri'nde verilen liselere giriş sınavı ve LYS kurslarından her yıl binlerce öğrenci faydalanıyor. Kurslara katılan bütün öğrencilerin kitap setleri Yüreğir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

BAŞARILI SONUÇLAR ALINDI

Bu yıl da 500 civarında öğrencinin verilen kurslardan faydalanacağını belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Maddi durumu iyi olmayan ailelerimizin çocuklarına yönelik düzenlediğimiz liselere giriş sınavı ve LYS hazırlık kurslarına bundan önceki yıllarda olduğu bu yılda binlerce öğrencimiz faydalanacaktır. Bu senede çocuklarımızdan başarılı sonuçlar bekliyoruz" dedi.

Herkese hitap ediyor
Kültür Evleri'nin her kesime hitap ettiğini belirten Başkan Çelikcan, "Buralarda düzenlenen meslek kursları, hobi kursları ve eğitici seminerlerimiz devam etmektedir. Dikkat çekici bir olay ise emniyetten aldığımız bilgilere göre Kültür Evlerini açtığımız mahallelerimizde suç oranının ciddi oranda azalmasıdır. Bugüne kadar bu hizmetten 30 bin vatandaşımız yararlandı" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür Evleri'nde öğrenciler mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN