Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adanalı sanayici destek verecek

Adana'da dezavantajlı bölgelerde yaşayan bin öğrenciyi üniversite sınavlarına hazırlamaya yönelik 'Biz Ebruyuz' projesine büyük destek geldi

Giriş Tarihi: 2.11.2013
Adana Sanayi Odası (ADASO) Meclisi Toplantısı'nda, suç oranının yüksek olduğu mahallelerdeki 1000 öğrencinin üniversite sınavlarına hazırlanması amaçlanan "Biz Ebruyuz projesi tanıtılarak, sanayicilerden destek talebinde bulunuldu. Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve Meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen ve kentin özellikle suç işleme oranının yüksek olduğu bölgelerinde yaşayan öğrencilerin elinden tutularak topluma kazandırılmasını amaçlayan "Biz Ebruyuz projesinin çok önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da suç ve suçlu ile mücadelede, polisiye önlemlerin tek başına başarılı olmasının mümkün olmadığını, mutlaka halkın katılımının gerektiğini belirtti. Adana Biz Ebruyuz Derneği Başkanı Gökhan Gündoğdu ise yaptığı konuşmada, derneğin çalışmaları ve hedefleriyle ilgili bilgi verdi. Gündoğdu, özel sektörde 1000 lira olan bir yıllık üniversiteye hazırlık maliyetini derneğin 400 liraya gerçekleştireceğini belirterek, Adana Sanayi Odası Meclisi üyelerine "1000 öğrencimize sponsor arıyoruz. Gelin bu öğrencilerimize bir yeni yıl hediyesi verip sahip çıkarak geleceğe hazırlayalım" çağrısında bulundu.

PROJE EKİBİ ADASO'DA
ADASO Meclis Toplantısı'nda, Biz Ebruyuz Derneği Başkan Yardımcıları Şule Özülkü ve Süleyman Sönmez, Yönetim Kurulu üyeleri Remzi Kar, Suzan Ordu, Sebahattin Yumuşak, Aslan Gülter ve Bekir Kandil hazır bulundu. (altta)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı sanayici destek verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN