Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kader mahkumları sporla özgürleşiyor

Giriş Tarihi: 2.11.2013
Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, SODES kapsamında mahkumlara yönelik "Bedenim mahkum ama ruhum sporla özgür" projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün spor malzemesi hediye ettiği 75 mahkuma 10 ay boyunca çeşitli branşlarda eğitim verilecek.

HAFTADA 4 GÜN EĞİTİM
İl
Müdürlüğü'nün Kahramanmaraş E Tipi Kapalı ve Açık Ceza ve İnfaz Kurumu'ndaki mahkumlara yönelik proje çerçevesinde temin edilen spor malzemeleri cezaevinde düzenlenenc törenle 75 mahkuma dağıtıldı. Malzemeleri alan mahkumlar antenörler eşliğinde 10 ay boyunca haftada 4 gün voleybol, masa tenisi ve badminton eğitimi alacak. İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, törende yaptığı konuşmada, 7'den 70'e sağlık ve rehabilitasyon açısından sporun ve sportif gelişmelerin insan yaşamında önemli bir argüman olduğunu söyledi.

GÖSTERİ AMAÇLI

Cezaevi Müdürü İsmail Dal ise projenin mahkumların hayatında önemli değişiklikler yapacağına inandığını söyledi. Spor malzemelerini alan mahkumlar da projeye katkı sağlayan kurumların yöneticilerine ve basın mensuplarına hazırladıkları el işi ceviz oyma sandık ve tespih hediye etti. Törenin ardından Cumhuriyet Savcısı Cengiz Kapusuz ile Cezaevi Müdürü İsmail Dal mahkumlarla gösteri maçı yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kader mahkumları sporla özgürleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN