Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzeloğlu'ndan Roman havası

Giriş Tarihi: 5.11.2013

Mersin'de SODES kapsamında hayata geçirilen 'Bizim Çocuklarımız Projesi' ile Roman vatandaşların sosyal hayata katılımı artırılacak

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Roman vatandaşların kente kattığı rengi, değeri ve güzelliği arttırmak adına çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Güzeloğlu, Sosyal Destek Programı kapsamında uygulanan 'Bizim Çocuklarımız Projesi'nin imza töreninde yaptığı konuşmada, Mersin'in her neresinde yaşarsa yaşasın bütün insanların birinci sınıf vatandaş olduğunu ifade etti.

"SİZİNLE GÜZELİZ"
Mersin'in güzelliğinin tüm renkleriyle dinamik bir şekilde hep var olduğunu belirten Güzeloğlu, "Tek hedefimiz, Mersin'i daha iyi ve mutlu yarınlara taşımak. Bunun için sıkıntı nerede ise biz çözüm için oradayız. Roman vatandaşlarımızın kentimize kattığı rengi, değeri ve güzelliği arttırmak adına çalışmalarımız ve projelerimiz hızla devam ediyor. Biz, sizi çok seviyoruz çünkü sizinle birlikte güzel olduğumuzu biliyoruz" diye konuştu.

120 BİN LİRAYA ÇIKTI

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında geçen yıl birçok Roman vatandaşın kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edildiğini dile getiren Güzeloğlu, "Birçok Roman vatandaşımız, bu yıl da çalışmalarımızda da yer alacak. Bu arada, proje hibe tutarı olan 60 bin lira, 120 bin liraya çıkarıldı" dedi. Türkiye Romanları Avrupa Konseyi Delegesi ve Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Daylam da mahallelerinde tarihi bir gün yaşandığını, Güzeloğlu ve eşini ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

HALAY ÇEKTİLER

Daylam, bir yıl önce başlayan çalışmanın bu sene de devam etmesinin kendileri için mutluluk vesilesi olduğunu belirterek, "Bu ve benzer projelerin sürdürülebilir olmasını çok önemsiyoruz. Bir yıl önce 180 öğrenciyle yola çıktık, bugün ise tam 250 öğrencimiz projeden faydalanıyor. Proje hayata geçirildiği günden bu yana öğrencilerimizin başarı oranı gözle görülür bir şekilde arttı" dedi. Vali Güzeloğlu imza töreninde, Dalyam'a proje çekini verdikten sonra mahallelilerle halay çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzeloğlu'ndan Roman havası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN